REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Potrzeba dodatkowej gotówki w firmie. Sprawdź, jak ją zdobyć

Potrzeba dodatkowej gotówki w firmie. Sprawdź, jak ją zdobyć

-

Nawet najlepszy pomysł na rozwój działalności może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli brakuje środków finansowych na jego realizację. W sytuacji, gdy przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowej gotówki, istnieją bezpieczne rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę. Część z nich poznasz dzięki lekturze artykułu.

Dotacje i dofinansowania

Jedną z możliwości pozyskania dodatkowego finansowania na funkcjonowanie firmy są dotacje i dofinansowania pochodzące ze środków Unii Europejskiej. Ich rozdysponowywaniem oraz przyjmowaniem i weryfikacją wniosków zajmują się urzędnicy publicznej administracji lokalnej i centralnej. Środki wypłaca się w ramach różnego rodzaju programów wsparcia finansowanych z budżetu UE, które obejmują różne sektory gospodarki.

Aby zorientować się w prowadzonych naborach, wystarczy sprawdzić w Internecie, jakie programy są w danym momencie dostępne w skali lokalnej i ogólnopolskiej. W celu pozyskania dofinansowań i dotacji można skorzystać ze wsparcia firm, które specjalizują się w przygotowywaniu i składaniu stosownych wniosków. Niewątpliwą zaletą dofinansowań i dotacji jest to, że są objęte atrakcyjnym oprocentowaniem lub dostępne całkowicie za darmo. Za pewne ograniczenia można natomiast uznać często niezbędną konieczność wniesienia wkładu własnego i skomplikowane formalności.

Kredyt

O ile uzyskanie dotacji lub dofinansowania wiąże się ze stosunkowo długim czasem oczekiwania i wymaga wielu formalności, o tyle zaciągnięcie kredytu trwa o wiele krócej i jest znacznie łatwiejsze. Jeśli działalność jest prowadzona nieprzerwanie przynajmniej od kilkunastu miesięcy i przynosi zyski, nie powinno być problemu z akceptacją wniosku kredytowego. Decyzji można się spodziewać w ciągu kilku dni od jego wpłynięcia do banku.

Stosunkowo niewielkie formalności i krótki czas oczekiwania na przyznanie środków to najważniejsze zalety dla firmy wynikające z zaciągnięcia kredytu. Z drugiej trzeba pamiętać, że jest to produkt, który ma przynieść zysk dla banku, dlatego obejmuje określone opłaty, w tym przede wszystkim prowizję i odsetki wynikające z oprocentowania. Na rynku jest wiele ofert dla firm, dlatego w celu znalezienia najlepszej warto porównać je między sobą przy użyciu internetowego kalkulatora dostępnego pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-firmowy/.

Sprzedaż aktywów

Jeżeli Twoja firma potrzebuje gotówki, pewnym rozwiązaniem może być sprzedaż posiadanych aktywów. Warto z niego skorzystać, szczególnie jeśli dysponuje się nieużywanymi, ale wartościowymi zasobami, jak pojazdy, nieruchomości, narzędzia czy maszyny. Nie należy natomiast sprzedawać aktywów, które na siebie zarabiają i przekładają się na zysk, o ile nie jest to absolutnie konieczne i nie ma innego wyjścia z trudnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Jeśli natomiast interesuje Cię zakup budynku, sprawdź wysokość rat kredytu hipotecznego, który pozwoli na sfinansowanie transakcji.

Faktoring

W ramach usługi faktoringu firma może sprzedać swoje wierzytelności zewnętrznemu podmiotowi za cenę nieznacznie niższą od ich wartości. To oznacza, że po wystawieniu faktury nie trzeba czekać, aż klient ją opłaci, ponieważ zostaje ona niezwłocznie uregulowana przez firmę faktoringową. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą zapewnić sobie szybki dostęp do gotówki, zmniejszając przy okazji niepewność związaną z ewentualnymi opóźnieniami w opłacie należności.

Podsumowując, istnieje wiele możliwości pozyskania gotówki na prowadzenie działalności gospodarczej, a wybór jednej z nich zależy przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań danego biznesu.

Dziennik Związkowy – Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Powrót Boeinga 737 MAX

Pamiętny dzień z prezydentem

Chichot norek

Nowojorski kult

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks