REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Media: w Białym Domu pierwszy raz zamieszka pies ze schroniska

Media: w Białym Domu pierwszy raz zamieszka pies ze schroniska

-

Joe Biden do Białego Domu zabierze swoje dwa owczarki niemieckie. Jeden z nich będzie pierwszym w historii psem ze schroniska mieszkającym w oficjalnej rezydencji prezydenta USA – poinformował w poniedziałek na swojej stronie internetowej “Washington Post”.

Biden do Białego Domu ma zabrać ze sobą 12-letniego Champa i dwuletniego Majora.

Major będzie pierwszym psem ze schroniska, który zamieszka w Białym Domu. Został adoptowany kilka miesięcy przed tym, jak Biden ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta USA.

Z kolei Champ mieszkał już z Bidenami w rezydencji wiceprezydenta USA Number One Observatory Circle za administracji Baracka Obamy. Bidenowie kupili owczarka od hodowcy z Pensylwanii po kampanii Obama-Biden w 2008 roku. Jak mówiła w 2009 roku rzeczniczka Bidena, na początku swojej pierwszej kadencji w Waszyngtonie Champ był “ogólnie dobrym psem”, ale kilka “wypadków” szczeniaka skłoniło Bidenów do zrezygnowania z białego dywanu w rezydencji.

Jak zauważają amerykańskie media, prezydentura Bidena będzie oznaczała powrót tzw. Pierwszych Psów do Białego Domu. Donald Trump był pierwszym prezydentem USA od ponad stu lat, który nie miał zwierzaka. Ostatnimi psami, które mieszkały w Białym Domu, były dwa psy Baracka Obamy – Bo i Sunny. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks