REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Zdjęcia satelitarne pokazują, że Korea Płn. zbudowała dwa nowe okręty

Zdjęcia satelitarne pokazują, że Korea Płn. zbudowała dwa nowe okręty

-

Korea Północna w ostatnim czasie zbudowała dla marynarki wojennej dwie nowe fregaty – wynika z analizy zdjęć satelitarnych opublikowanych w czwartek na stronie internetowej amerykańsko-koreańskiego instytutu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stolicy USA. 

Kim Jong-un wizytuje nowy statek fot.KCNA/Handout/PAP/EPA
Kim Jong-un wizytuje nowy statek fot.KCNA/Handout/PAP/EPA

REKLAMA

Z informacji zamieszczonych na stronie 38 North wynika, że są to największe okręty jakie marynarka otrzymała od 25 lat. Fregaty mają na swych pokładach lądowiska dla śmigłowców i wygląda na to, że mogą być wykorzystywane do obrony przed okrętami podwodnymi i eskortowania łodzi rybackich. Wyposażone są także w pociski rakietowe do zwalczania jednostek podwodnych – wynika z analizy instytutu.

Fregaty zostały zidentyfikowane na komercyjnych zdjęciach satelitarnych z grudnia 2013 roku i stycznia 2014. Jeden z okrętów znajdował się w stoczni na zachodnim wybrzeżu, a drugi w doku na północnym wschodzie kraju. Na razie nie wiadomo, czy okręty osiągnęły pełną zdolność bojową.

Na stronie internetowej 38 North publikowane są analizy amerykańsko-koreańskiego instytutu działającego na wydziale stosunków międzynarodowych (School of Advanced International Studies – SAIS) Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie. Zamieszczane tam materiały dotyczą głównie sytuacji w Korei Północnej. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks