REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Szef Departamentu Bezpieczeństwa: biali suprematyści niosą zagrożenie

Szef Departamentu Bezpieczeństwa: biali suprematyści niosą zagrożenie

-

Grupy białych suprematystów stwarzają najtrwalsze i śmiertelne zagrożenie brutalnym ekstremizmem w USA w ostatnich latach – powiedział w środę podczas przesłuchania w Kongresie pełniący obowiązki sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Kraju Chad Wolf.

Na początku września do inspektora generalnego tego departamentu wpłynęła skarga, w której stwierdzono między innymi, że Wolf próbował pomniejszyć znaczenie aktywności białych suprematystów w kraju.

REKLAMA

Podczas przesłuchania przed Senacką Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych w środę Wolf odrzucił zarzuty, nazywając je “jawnie fałszywymi” i “wymysłem”.

Podczas przesłuchania Wolf podtrzymał swe stanowisko, przedstawione wcześniej podczas wizyty w Portland w lipcu, że protestujący przeciw rasizmowi i brutalności policji, którzy atakowali gmach sądu federalnego w tym mieście, to ludzie o “anarchistycznej ideologii”.

Agencja Reutera podała, że w czasie antyrasistowskich demonstracji, z których część przeradzała się w zamieszki, Wolf ostrzegał przed zagrożeniem ze strony anarchistów lub lewicowych antyfaszystowskich agitatorów, ale spotkał się z krytyką ze strony liberałów za to, że nie mówił o niebezpieczeństwie stwarzanym przez białych suprematystów.

Dyrektor FBI Christopher Wray powiedział podczas przesłuchania w Kongresie w zeszłym tygodniu, że po miesiącach ulicznych protestów przeciwko rasizmowi i brutalności policji FBI prowadzi wiele dochodzeń dotyczących brutalnych ekstremistów. Dodał, że najwięcej śledztw dotyczy grup białych suprematystów.

Departament Sprawiedliwości  zagroził w poniedziałek, że cofnie fundusze federalne dla Nowego Jorku, Seattle i Portland w stanie Oregon. Uznał bowiem, że te miasta zezwalają na anarchię i przemoc na swoich ulicach.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Czyżby biali suprematyści opanowali Black Lives Matter Global Foundation? Założycielki tej organizacji (trzy Czarne Amerykanki )otwarcie mówią, że są zwolenniczkami marksizmu. Wniosek z tego jest jeden. Celem BLM Global Foundation jest obalenie ustroju kapitalistycznego w USA. A jeszcze dziwniejszą sprawą jest to, że BLM Global Foundation jest finansowane przez niektórych tchórzliwych lub zaślepionych (lub głupich) amerykańskich bogaczy. Dwa dni temu “gwiazda” CNN Don Lemon otwarcie mówił, że należy zburzyć cały system ustrojowy w USA. Czy on też należy do białych suprematystów? Grupki białych suprematystów w USA istnieją, ale nie mają żadnego znaczenia. Natomiast BLM Global Foundation, Antifa mówią otwarcie o obaleniu kapitalizmu w USA i mają poparcie części “elit demokratycznych”.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks