REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Stan Missisipi usuwa ze swojej flagi symbol Konfederacji

Stan Missisipi usuwa ze swojej flagi symbol Konfederacji

-

Izba Reprezentantów i Senat stanu Missisipi przegłosowały w niedzielę usunięcie z flagi stanowej symbolu Skonfederowanych Stanów Ameryki, czyli państwa, które istniało w latach 1861-1865 w wyniku secesji części południowych stanów.

W kantonie, czyli w lewej górnej części flagi Missisipi do tej pory widniał na czerwonym tle granatowy krzyż z białymi gwiazdami, czyli motyw stanowiący połączenie sztandaru bojowego Armii Konfederacji ze wzorem proporca marynarki wojennej Konfederacji. Pozostała część flagi Missisipi składa się z trzech poziomych pasów – od góry granatowego, białego i czerwonego.

REKLAMA

W stanowej Izbie Reprezentantów za usunięciem symbolu Konfederacji głosowało 91 deputowanych, 23 było przeciw. W Senacie ustawa zyskała poparcie stosunkiem głosów 37-14.

Republikański gubernator stanu Tate Reeves zapowiedział, że podpisze ustawę o zmianie flagi. Po wejściu w życie nowe przepisu mają rozpocząć się prace nad projektem nowej flagi, który zostanie poddany mieszkańcom stanu pod głosowanie 3 listopada przy okazji wyborów prezydenckich.

38 procent społeczności Missisipi to Afroamerykanie. Stan ten jako ostatni posiadał w swojej fladze symbol Konfederatów. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks