REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Prezydent Trump przedłużył zasiłki dla bezrobotnych

Prezydent Trump przedłużył zasiłki dla bezrobotnych

-

Prezydent Donald Trump podpisał w sobotę rozporządzenie wykonawcze, wprowadzające kolejne środki pomocy dla osób najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Sygnowany przez prezydenta dokument nie wymaga głosowania w Kongresie.

O kolejnym wsparciu podczas pandemii Trump poinformował na konferencji prasowej w swoim klubie golfowym w Bedminster w stanie New Jersey. Najważniejszym punktem rozporządzenie jest przedłużenie pomocy finansowej dla bezrobotnych w wysokości 400 dolarów tygodniowo.

REKLAMA

Pod koniec lipca wygasł przepis, zgodnie z którym osoby, które straciły pracę w trakcie pandemii, otrzymywały do zasiłku dla bezrobotnych dodatkowe 600 dol. tygodniowo. Demokraci chcieli przedłużenia tej ustawy, jednak republikanie argumentowali, że tak wysoka kwota może zniechęcać do poszukiwania pracy.

W związku z tym Trump zdecydował o dodatkowym zasiłku w wysokości 400 dol. tygodniowo. “To są pieniądze, których oni potrzebują i które jednocześnie dają im motywację do powrotu do pracy” – mówił Trump podczas sobotniej konferencji prasowej.

Trump postanowił też o obniżeniu podatków dla osób zarabiających mniej niż 100 tys. dolarów rocznie. Rozporządzenie mówi też o zawieszeniu spłat kredytów studenckich oraz o ochronie osób, zagrożonych eksmisją.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks