REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Michelle Obama cierpi na łagodną depresję

Michelle Obama cierpi na łagodną depresję

-

Była pierwsza dama Michelle Obama powiedziała w swoim podkaście, że cierpi na łagodną depresję. Przyczyny tego stanu widzi w pandemii i towarzyszącej jej kwarantannie, napięciach rasowych w USA oraz hipokryzji administracji prezydenta Donalda Trumpa.

“Wiem, że zmagam się z jakąś formą łagodnej depresji” – powiedziała Obama w drugim odcinku swojego podcastu, w którym rozmawiała z dziennikarką Michele Norris. Tematem audycji były zmiany zachodzące w czasach pandemii koronawirusa oraz to, jak sobie z nimi radzić.

REKLAMA

Żona byłego prezydenta Baracka Obamy przyznała w opublikowanej w środę na platformie Spotify audycji, że ma kłopoty ze snem i rutyną dnia codziennego oraz odczuwa zmiany nastroju.

Dodała, że dzieje się to “nie tylko przez kwarantannę, ale także z powodu konfliktów rasowych i samego widoku tej administracji, obserwowania jej hipokryzji dzień po dniu, to jest zniechęcające”.

Obama i Norris rozmawiały również o problemie rasizmu w USA. Była pierwsza dama zaznaczyła, że dla niej jako dla Afroamerykanki słuchanie wiadomości o niesprawiedliwości rasowej jest “wyczerpujące”.

Żona Baracka Obamy podkreśliła, że utrzymanie dobrej kondycji psychicznej podczas kwarantanny ułatwia jej kontakt z bliskimi oraz odcięcie się od mediów społecznościowych. Obama czas pandemii spędza w swoim domu, z mężem i dwoma córkami, co pomaga jej “podnieść się na duchu w tych ciężkich czasach”.

Według autorki podcastu bardzo ważne dla zachowania psychicznej równowagi w czasach epidemii jest też trzymanie się założonego planu dnia oraz ćwiczenia fizyczne.

Gościem pierwszego, zeszłotygodniowego odcinka podcastu Obamy był jej mąż – były prezydent USA, Barack Obama. Zaplanowanych jest jeszcze siedem audycji. “Mam nadzieję, że ta seria będzie okazją do wspólnego zgłębiania znaczących tematów i radzenia sobie z pytaniami, na które wszyscy staramy się odpowiedzieć w naszym życiu” – opisuje tematykę swojego podcastu sama Obama.(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Biedna M. Obama. Stresuje ją Ameryka a szczególnie Trump. Nawet luksusowe rezydencje w MA i w DC oraz miliony z kontraktu z Netflixem nie mogą pomóc w tym stresie. A może socjaliści amerykańscy ją stresują? Zapowiadane są wysokie podatki i nawet konfiskaty majątkowe? Myślę, ze do tego nie dojdzie. Takie rodziny “królewskie” jak Obamowie i Clintonowie będą miały szczególną ochronę nawet w socjalistycznej czy komunistycznej Ameryce. Nie stresuje ją rasism w jej własnej partii i mordowane dzieci Czarnych Amerykanów w Chicago. Może dla uzyskania spokoju nerwowego pojawi się z szanownym małżonkiem w Chicago i pomoże zmniejszyć ilość morderstw. Oboje zaczynali swoje kariery w tym mieście i nie widzą co się dzieje? Władze Chicago i stanu IL nie chcą rozwiązać problemu, stosują półśrodki i to jest czysty rasism.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks