REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaKuba. Raul Castro skrytykował zmiany w polityce USA wobec jego kraju

Kuba. Raul Castro skrytykował zmiany w polityce USA wobec jego kraju

-

Prezydent Kuby Raul Castro fot EPA/Marcelino Vazquez

Prezydent Kuby Raul Castro skrytykował w piątek (czasu lokalnego) częściowe przywrócenie od połowy czerwca restrykcji w relacjach kubańsko-amerykańskich przez prezydenta USA Donalda Trumpa. To pierwsze publiczne wystąpienie kubańskiego przywódcy od tego czasu.

„Nie powiedzie się żadna strategia, która chce zniszczyć rewolucję przez wymuszenia, wywieranie presji lub za pomocą innych, bardziej subtelnych metod” – oświadczył Castro w wystąpieniu przed deputowanymi kubańskiego parlamentu.

REKLAMA

Podkreślił, że Kuba nie potrzebuje od USA „pouczania” o prawach człowieka i ma w tej dziedzinie „wiele powodów do dumy”.

Zmianę w polityce USA wobec swojego kraju nazwał „utrudnieniem” i zapewnił, że jego rząd będzie kontynuował wysiłki na rzecz normalizacji stosunków z Waszyngtonem.

Wcześniej podczas tej samej sesji parlamentu minister gospodarki Ricardo Cabrisas ogłosił, że gospodarka Kuby rośnie po okresie spadków w zeszłym roku i PKB może w tym roku wzrosnąć o 2 proc.

Byo to pierwsze wystąpienie Raula Castro, odkąd 17 czerwca prezydent USA Donald Trump ogłosił, że w kontaktach z Kubą przywraca część ograniczeń turystycznych i gospodarczych, zniesionych w czasie odwilży w dwustronnych relacjach za rządów jego poprzednika, Baracka Obamy. Swoją decyzję Trump argumentował koniecznością zwiększenia presji na władze w Hawanie w celu „uwolnienia Kuby” po ponad 50 latach komunizmu. Apelował jednocześnie o uwolnienie więźniów politycznych i poszanowanie praw człowieka.(PAP)

REKLAMA

2115133681 views

REKLAMA

2115133913 views

REKLAMA

REKLAMA

2116930303 views

REKLAMA

2115134053 views

REKLAMA

2115134152 views

W trosce o sprawny mózg

Wielka Rezygnacja

Pod opieką Kremla

Morderca ze snu

REKLAMA

2115134260 views