REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaIzba Reprezentantów uchwaliła ustawę o finansowaniu rządu i zawieszeniu limitu zadłużenia

Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę o finansowaniu rządu i zawieszeniu limitu zadłużenia

-

Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów Kongresu uchwaliła we wtorek ustawę o zapewnieniu finansowania rządu i agend federalnych do 3 grudnia br., zawieszeniu limitu długu publicznego i pomocy dla ofiar katastrof żywiołowych i uchodźców. Republikanie w Senacie zapowiedzieli jej zablokowanie.

Ustawę uchwalono zgodnie z podziałami partyjnymi w Izbie, stosunkiem głosów 220:211 (Demokraci “za”, Republikanie “przeciw”) wobec zbliżającego się końca roku budżetowego, który przypada 30 września, czyli o północy w przyszły czwartek. 

REKLAMA

W razie braku dalszego finansowania rządowi groziłby kolejny czasowy paraliż (shutdown). Rządowi groziłaby również niewypłacalność w przypadku gdyby nie zawieszono obecnie obowiązującego limitu zadłużenia wynoszącego 28,4 biliona dolarów.

Republikanie, którzy dysponują niewielką większością w Senacie zapowiedzieli już, że zablokują ustawę, lub nie wezmą udziału w głosowaniu. Są oni zwłaszcza niechętni podniesieniu limitu zadłużenia chociaż, jak powiedział ich przywódca Mitch McConnell: “Ameryka nie może nigdy zbankrutować. Nigdy do tego nie doszło i nie dojdzie”.

McConnell dodał: “Limit zadłużenia będzie podniesiony, tak jak zawsze, ale będzie podniesiony przez Demokratów”. Reuter podkreśla, że Republikanie są w bardzo niezręcznej sytuacji. Zdają sobie sprawę z konieczności podniesienia limitu zadłużenia, ale chcą aby to się stało bez ich udziału.

Ekonomista Mark Zandi z Moody’d Analytics ostrzegł, że gdyby doszło do załamania budżetu federalnego “konsekwencją byłby kataklizm”. (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wcześniej albo później kataklizm i tak będzie. Jak długo można żyć na kredyt? Główny powód to nie są niskie podatki, ponieważ budżet notuje rekordowe wpływy. Powodem są gigantyczne przywileje pracowników federalnych, stanowych i innych szczebli, związków zawodowych i polityka demokratów, którzy poprzez nadmiernie rozbudowane systemy pomocy społecznej rozdają pieniądze, aby kupić wyborców. Pomagać należy tylko tym, którzy naprawdę tego potrzebują, a nie “tworzyć” miliony ludzi uzależnionych od pomocy rządowej. Jest to tworzenie współczesnych niewolników, a jedyne wymaganie jakie się im stawia, to głosowanie na partię “demokratyczną.

REKLAMA

2118740705 views

REKLAMA

REKLAMA

2118740808 views

REKLAMA

REKLAMA

2120537164 views

REKLAMA

2118740884 views

REKLAMA

2118740946 views

REKLAMA

2118741004 views