REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaCzy Jan Karski zatrzymałby Holokaust, gdyby miał Twitter?

Czy Jan Karski zatrzymałby Holokaust, gdyby miał Twitter?

-

Przewodniczący senackiej Komisji Spraw Zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz wystąpił na szczycie SocialGoodSummit w Nowym Jorku, który towarzyszy jesiennej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Wystąpienie senatora Cimoszewicza obserwowane było przez kilkuset blogerów i wielomilionową publiczność w sieci społecznej Mashable. Były premier mówił o wojennej misji Jana Karskiego, emisariusza polskiego Państwa Podziemnego i pytał, czy podobna sytuacja mogłaby wydarzyć się w dobie Twittera i Facebooka.

fot. New.livestream.com/ Senator Włodzimierz Cimoszewicz podczas wystąpienia w Nowym Jorku

Cimoszewicz powiedział m.in., że po wojnie wielu wydawało się, iż Holocaust, który Karski bezskutecznie usiłował powstrzymać zawiadamiając aliantów o sytuacji w okupowanej przez Niemców Polsce, nie może się więcej powtórzyć. „A jednak tak nie jest. Ludobójstwo wciąż jest możliwe wszędzie tam, gdzie pojawia się nienawiść, ignorancja i rasizm” – powiedział były premier, podając przykłady konfliktów m.in. w Nigerii, Kambodży, Jugosławii, Sudanie i Syrii. Zaznaczył jednak, że w dobie mediów społecznościowych zbrodni dokonywanych na bezbronnej ludności nie sposób ukryć przed opinią publiczną. „Karski działał w pojedynkę, a dziś ludzie mogą się wzajemnie powiadamiać i organizować. (…) Wielki potencjał technologii niestety pozostaje wciąż jeszcze potencjałem. (…) Przykład Syrii pokazuje nam, że technologie informacyjne są tylko narzędziem, a kluczowa jest wciąż postawa ludzi i ich wola działania.” – zakończył Cimoszewicz.

REKLAMA

Włodzimierz Cimoszewicz przyjechał do Nowego Jorku na zaproszenie amerykańskiej inicjatywy Jan Karski US Centennial Campaign, która jest partnerem programu Jan Karski. Niedokończona Misja, prowadzonego przez Muzeum Historii Polski pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

SocialGoodSummit to trzydniowa konferencja, podczas której aktywiści społeczni spotykają się ze specjalistami nowych technologii, aby poszukiwać innowacyjnych rozwiązań. Szczyt organizowany jest podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Przyjeżdżają tam przywódcy polityczni, specjaliści od nowych technologii oraz przedstawiciele inicjatyw pozarządowych łącząc swoje siły w jednym celu: pragną znaleźć klucz do potencjału nowych mediów oraz technologii i wykorzystać ten potencjał w działalności społecznej.

Mashable to istniejąca od 2005 roku sieć społecznościowa popularyzująca innowacje technologiczne i sposoby, w jaki mogą one wspierać działania ludzi na całym świecie. Jest jedną z najbardziej żywotnych społeczności internetowych – liczy 20 milionów unikalnych użytkowników, a kolejne sześć milionów śledzi jej wiadomości na różnych portalach społecznościowych. Siedziba Mashable znajduje się w Nowym Jorku.

Oto całe wystąpienie senatora Cimoszewicza:

in

3 KOMENTARZE

  1. Panie premierze Włodzimierzu, jesli pan ma na myśli internet i popiera możliwości porozumiewania sie tą droga, to gratuluje połowy sukcesu. Druga strona (-) nie zasypia gruszek w popiele. Są i dzisiaj „organizujący zaplecze” smiercionośnych ideologi wraz z narzędziami do wdrożenia w życie i wykonania.
    Wniosek: jeśli chcesz to zgładzisz, pozbawisz życia wraz z uzasadnieniem swojego czynu, jako jedynie konieczny w celu ochrony życia.
    Niezależnie od Twitter-a, Facebook-a, Netlog-u, Youtube, Myspace etc. Jeśli ludzie (tak, tak) wybierają „cywilizację” śmierci, to zalety cywilizacji życia, są im obce.
    Jesus po raz kolejny nie przyjdzie na świat aby nas zbawić.
    Sami spróbujmy, internet dostepny dla wszystkich.

REKLAMA

2114855418 views

REKLAMA

2114855650 views

REKLAMA

REKLAMA

2116652040 views

REKLAMA

2114855790 views

REKLAMA

2114855889 views

REKLAMA

2114855997 views