Kolejny sąd podważa reformę zdrowia. Tym razem Floryda

Kolejny sąd odrzucił ustawę o reformie systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Okręgowy sędzia federalny stanu Floryda orzekł, że kluczowe punkty reformy podpisanej przez prezydenta Baracka Obamę w marcu 2010 roku są niezgodne z konstytucją, przez co cała reforma powinna zostać unieważniona.

Roger Vinson, sędzia mianowany przez prezydenta Ronalda Raegana, sprawujący urząd w miejscowości Pensacola w stanie Floryda, wydał orzeczenie, że część kluczowych postanowień dotyczących nowego systemu ubezpieczeń jest niezgodna z konstytucją i dlatego należy unieważnić całą reformę zdrowia.

Powyższa decyzja jest już drugim przypadkiem orzeczenia niekonstytucyjności ustawy przez sędziego federalnego. Co więcej, orzeczenie Vinsona dotyczy największego jak dotąd procesu w sprawie ustawy o reformie, ponieważ pod jego decyzją podpisało się 26 stanów. Jest to najbardziej znaczące jak dotąd zwycięstwo przeciwników reformy i niewątpliwie kolejny krok ku wniesieniu sprawy do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Ustawa o reformie systemu ubezpieczeń zdrowotnych ma na celu pomóc w zapewnieniu ubezpieczenia Amerykanów nie objętych systemem opieki medycznej. Zapisem, który wzbudza tak duże kontrowersje, jest wymóg wykupienia przez nich ubezpieczenia zdrowotnego do 2014 roku lub zapłacenia za niedopełnienie obowiązku kary.

Zobacz też:

Część reformy zdrowia niezgodna z konstytucją

PT

Categories: Wydarzenia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*