Zapoznaj się ze swoim ubezpieczeniem społecznym

fot.123RF Stock Photos

Social Security, czyli ubezpieczenie społeczne, ma wpływ na życie prawie każdego Amerykanina. Jesteśmy z tobą od pierwszego dnia, kiedy rodzice złożyli podanie o numer ubezpieczenia społecznego; od pierwszego dnia kariery zawodowej do chwili emerytury oraz poza nią.

Przez ponad 80 lat Social Security pozostała wierna swojej misji w zakresie zapewnienia ochrony finansowej Amerykanom i pozostaje jednym z najbardziej udanych programów walki z ubóstwem w historii naszego narodu.

Zachęcamy wszystkich do podejmowania kroków w kierunku zabezpieczenia swojego bytu finansowego. Niezależnie od wieku i obecnego etapu w życiu, właśnie teraz jest odpowiedni moment, aby rozpocząć planowanie finansowe bezpiecznej przyszłości dla ciebie i twojej rodziny.

Każdy może zrobić pierwszy krok: poznać swoje ubezpieczenie społeczne. Możesz rozpocząć podróż poprzez wszystko to, co powiązane z ubezpieczeniem społecznym, odwiedzając witrynę www.socialsecurity.gov i przeglądając nasze menu.

Po drodze zobaczysz, jak twój numer ubezpieczenia społecznego otwiera wiele ważnych drzwi: ułatwia ubieganie się o pomoc uczniowską, umożliwia otwarcie pierwszego konta bankowego, rozpoczęcie pierwszej pracy oraz kupno pierwszego domu. Dowiesz się także, w jaki sposób składki podatkowe FICA na system ubezpieczeń społecznych kwalifikują cię do uzyskania ważnych świadczeń w wieku emerytalnym, w wypadku ciężkiej choroby lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Dowiesz się jak ubezpieczenie społeczne pomaga twojej rodzinie w postaci świadczeń rodzinnych i jak nasz program Supplemental Security Income pomaga dzieciom niepełnosprawnym i najbardziej bezbronnym osobom dorosłym.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej i założenia własnego konta Social Security, aby podjąć kroki w kierunku zabezpieczenia finansowego.

Poprzez naszą stronę internetową i konto internetowe możesz:

– sprawdzić swój zestaw zarobków z całej kariery zawodowej, aby upewnić się, że otrzymujesz kredyt za wszystkie składki na ubezpieczenie społeczne i Medicare;

– oszacować przyszłe świadczenia dla ciebie i twojej rodziny;

– zarządzać swoimi świadczeniami z zakresu ubezpieczenia społecznego i informacjami osobistymi;

– dowiedzieć się więcej o tym, jak zabezpieczamy cię dzisiaj i w przyszłości.

Teraz gdy zapoznali się Państwo ze swoim ubezpieczeniem społecznym, zachęcamy do stałego kontaktu, odwiedzając nasz blog Social Security Matters na blog.ssa.gov/.

Zapraszamy również do odwiedzenia nas na stronie www.socialsecurity.gov

Marisela Orozco-Jaramillo, dyrektor okręgu Chicago i północno-zachodniej Indiany

Categories: SSA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*