Dzień Kobiet w "Bocianie"

8 marca wieczorem w sali bankietowej DiDi zebrali się przyjaciele i fani kabaretu „Bocian”, aby wspólnie celebrować Międzynarodowy Dzień Kobiet. Ale nie tylko. W przeddzień (7 marca) obchodziła urodziny główna gwiazda i współzałożycielka kabaretu – Ewa Milde. Jej to przede wszystkim zadedykowano program „Jazz, Baba, Ryba”.

 

Program faktycznie był jazzujący, piosenki dobrano swingująco, dzięki znakomitej oprawie muzycznej, którą zapewnili – Janusz Pliwko na pianinie i Mieczysław Wolny na flecie. Ryb nie zabrakło, zarówno tych zodiakalnych, jak jadalnych, bo przecież był postny piątek.

 

No a Baby… pojawiły się różne i pełne kobiecości, jak w Dzień Kobiet przystało. Oprócz wymienionej już Ewy Milde na scenie znalazły się śpiewające panie: Liliana Para-Piekarska, Alicja Szymankiewicz i Krystyna Stechlewska. Niespodzianie do tego kobiecego grona dołączyły Bogusia Łańko i Andrzejka Piekarska, obie w kapeluszach, w pełnym makijażu i na obcasach.

 

Partnerowali panowie: dr Krzysztof Kubik dedykował paniom miłosne kancony, lirycznie i czule z gitarą śpiewał Andrzej Gozdek, piosenką i humorem czarował Andrzej Piekarski, kabaretowo objawił się Andrzej Kiesz, a główny Bocian, czyli Bogdan Łańko, dopełniał występy koleżanek i kolegów dowcipnymi ripostami, wierszami i śpiewem.

 

Poza obecnymi na scenie własne wyrazy zachwytu i dedykacje przesłał chwilowo nieobecny w Chicago Zbigniew Bernolak. Nie zapomniano o obecnym na sali Wojtku Borkowskim oraz o nieobecnej już pośród żywych Agnieszce Osieckiej, której rocznica śmierci przypadła 7 marca.

 

W sumie było jak zawsze na „Bocianie” – dowcipnie, zabawnie, muzycznie, lirycznie i nastrojowo. Dodatkową atrakcją był wniesiony przez menedżera DiDi Darka tort urodzinowy, którym raczyli się wszyscy obecni. Panie obrzucono różami, a jubilatka tonęła w kwiatach. Tylko rajstop zabrakło, niestety, o czym zawiadamia zawiedziona


Bożena Jankowska

Categories: Kultura i Rozrywka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*