Rosną ceny benzyny

Rosną ceny benzyny

Ceny benzyny w Chicago i okolicach są najwyższe od 2015 roku. Na niektórych stacjach benzynowych w Chicago cena paliwa przekroczyła próg trzech dolarów.

Oprócz ocieplenia i pączków pojawiających się na drzewach, wzrastające ceny benzyny są kolejnym bezsprzecznym zwiastunem wiosny. Sezon wiosenno-letni, a szczególnie wakacje, to tradycyjnie okres, kiedy ceny paliwa wzrastają ze względu na zwiększony popyt.

Ceny paliwa na chicagowskich stacjach benzynowych wzrosły w ostatnich dniach i w niektórych dzielnicach, np. River North i Avondale przekroczyły próg trzech dolarów za galon. Na przedmieściach jest nieco taniej, ale i tam ceny idą w górę. Niestety, eksperci zajmujący się rynkiem paliwowym twierdzą, że ten trend utrzyma się przynajmniej do końca lata. Oprócz zwiększonego popytu na benzynę, główną przyczyną podwyżki jest spadek wydobycia ropy naftowej, w związku z czym mniej paliw trafia na światowe rynki.

Ceny benzyny w Chicago są obecnie najwyższe od 2015 roku. Na pocieszenie należy przypomnieć rok 2008, kiedy za galon paliwa trzeba było zapłacić średnio 4,5 dol.

(gd)

fot.Larry W. Smith/EPA

Categories: Chicago
Tags: benzyna, ceny, wzrost

Comments

 1. Stefan
  Stefan 14 kwietnia, 2018, 13:04

  Akcje w dol benzyna w gore dolary leca naleb Trumpowkonomia zaczyna dzialac Za 2-3 lata bedziemy miec powtorke z 2008 Jeszcze wojna jest potrzebna I deregulacja dla bankow ktore republokanie forsuja

  Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 15 kwietnia, 2018, 09:55

  Dlaczego DZ publikuje tylko te komentarze ktore sa zgodne z linia partyjna gazet chociaz nie nie uzywam brzydkich slow A chamski i obrazliwe hasla diwrona piotraelder i innych sa publikowane bo wychwalaja jedna sluszna partie republikanska To zaczyna przypominac czasy Trybuny Ludu

  Reply this comment
 3. diwron
  diwron 15 kwietnia, 2018, 10:09

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*