REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Senat Illinois nie chce, by gubernator wysłał żołnierzy na granicę z Meksykiem

Senat Illinois nie chce, by gubernator wysłał żołnierzy na granicę z Meksykiem

-

Senatorzy stanowi apelują do gubernatora Bruce’a Raunera, żeby nie wysyłał żołnierzy gwardii narodowej Illinois na granicę USA i Meksyku, jak tego chce prezydent Donald Trump.

Senat Illinois zatwierdził 12 kwietnia rezolucję apelującą do gubernatora Bruce’a Raunera, by nie wysyłał żołnierzy żołnierzy gwardii narodowej na granicę USA i Meksyku.

REKLAMA

Senat przegłosował rezolucję stosunkiem głosów 33 do 22, zaraz po tym jak Kalifornia stała się czwartym stanem, który wysłał żołnierzy na granicę USA z Meksykiem.

Wnioskodawcą rezolucji był senator Martin Sandoval, zaniepokojony wcześniejszymi wypowiedziami Raunera, który stwierdził, że wyśle żołnierzy z Illinois, jeśli prezydent Trump go o to poprosi.

Prezydent Trump koncentruje siły na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku, by zablokować wstęp do USA migrantom z południowej i centralnej Ameryki.

(ao)

fot.DAN ANDERSON/EPA-EFE/REX/Shutterstock

4 KOMENTARZE

  1. Tak tylko z tego co jest przynajmniej zrozumiale Prezydent jak narazie poprosil o wyslanie NG ale ze Stanow graniczacych z Meksykiem , niemysle zeby Illinois NG bylo kiedykolwiek wyslane w tamten rejon , ma byc zolnierzy max do 4 tys. takze z powodzeniem Stany graniczace maja na tyle wojska ze z odleglych stanow wcale nie bedzie potrzeba .

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks