Mężczyzna zastrzelony w pobliżu szkoły na zachodzie Chicago

Mężczyzna zastrzelony w pobliżu szkoły na zachodzie Chicago

Nauczyciel próbował ratować mężczyznę, który w ub. piątek został śmiertelnie postrzelony w pobliżu szkoły podstawowej w dzielnicy Austin na zachodzie Chicago.

30-latek siedział za kierownicą, kiedy ok. godz. 9.40 rano napastnik podszedł do auta i oddał kilka strzałów. Mężczyzna został kilka razy trafiony.

Do zdarzenia doszło przy 416 N. Laramie Ave. w dzielnicy Austin. W tej okolicy znajduje się szkoła czarterowa Moving Everest. Z relacji policji wynika, że jeden z nauczycieli usłyszał strzały i ruszył z pomocą rannemu.

42-latek wskoczył do auta, które ciągle było w ruchu, i próbował go reanimować. Auto przejechało krawężnik, ale nauczycielowi udało się je zatrzymać tuż przed słupami.

Policja poinformowała, że ​​nauczyciel został ranny w rękę. Postrzelonego kierowcy nie udało się uratować. Został uznany za zmarłego w miejscu zdarzenia. Strzelanina spowodowała krótkie zamknięcie szkoły Moving Everest Charter. Dyrekcja podjęła decyzję ze względów bezpieczeństwa.

Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzą detektywi z policyjnego dystryktu Area North. Z pierwszych ustaleń w piątek wynikało, że sprawa może mieć podłoże przemocy domowej.

(tos)

Na zdjęciu: Okolica 416 N. Laramie Ave. w Chicago fot. Google Map

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*