REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaMateriał partneraBliżej polonijnego klienta. Otwarcie nowego oddziału Naszej Unii

Bliżej polonijnego klienta. Otwarcie nowego oddziału Naszej Unii

-

Artykuł sponsorowany

W kompleksie handlowym przy 15108 S. La Grange Rd. w Orland Park na południowo-zachodnich przedmieściach chicagowskiej metropolii, niedaleko delikatesów „Górka Deli”, otwarty został szósty oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na terenie aglomeracji chicagowskiej, który jednocześnie jest dwudziestą placówką świadczącą usługi finansowe na terenie Stanów Zjednoczonych. Inauguracja nowej placówki P-SFUK odbyła się 9 listopada.

REKLAMA

– W najbliższy poniedziałek mamy wielki dzień. W Stanach Zjednoczonych obchodzony jest Dzień Weterana. Serdecznie witam weteranów amerykańskich i polskich, którzy są z nami, ale wszyscy oczywiście wiemy, że w poniedziałek jest Święto Niepodległości Polski. Cieszę się tym bardziej, że w tak wspaniały weekend mogę otworzyć nasz szósty już oddział Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w aglomeracji chicagowskiej – powiedział podczas powitania gości dyrektor wykonawczy Unii Bogdan Chmielewski.

Wśród gości obecni byli między innymi: konsul generalny RP Piotr Janicki, były komendant Placówki 90 Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej Zygmunt Goliński, wykonawca przebudowy Piotr Chowaniec, przedstawiciel sekretarza stanu Thomas Ned Benigno, Bola Dolano z biura rewidenta stanowego Susany Mendozy, członkowie władz miasteczka Orland Park: George Koczwara, Cindy Katsenes, James Dodge, Felicitas Cortez oraz weterani z jednostki VFW Post 2791 z Tinley Park. Z ramienia władz krajowych Unii w uroczystości uczestniczyli: przewodniczący Rady Dyrektorów Unii Krzysztof Matyszczyk, wiceprzewodnicząca Małgorzata Gradzki, skarbnik Ryszard Bąk, sekretarz Karol Kwiatkowski oraz dyrektorzy: Iwona Korga, Bogdan Ogórek, Franciszek Piwowarczyk, Mariusz Śniarowski, przewodniczący Komisji Nadzorczej Artur Dołęga i Peter Nóżka.

Po wprowadzeniu przez weteranów pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnów narodowych aktu poświęcenia nowego oddziału dokonał ks. Grzegorz Podwysocki, który udzielając duszpasterskiego błogosławieństwa załodze i uczestnikom zgromadzenia przypomniał, że historia powstania pierwszego oddziału Unii sięga 1976 roku i jest związana z grupą ludzi skupionych wokół ks. Longina Tołczyka. Pierwsze biuro znajdowało się przy 940 Manhattan Ave., gdzie mieściła się stołówka Centrum Polsko-Słowiańskiego. W 1981 roku przy 140 Greenpoint Ave. zakupiony został pierwszy budynek, który stał się siedzibą firmy.

O dobie współczesnej i rozwoju w ostatnich latach mówił przewodniczący Rady Dyrektorów Krzysztof Matyszczyk podkreślając, że Unia jest własnością wszystkich członków, którzy mają możliwość wpływania na prowadzoną politykę poprzez uczestniczenie w wyborach członków organów statutowych. – Każdy z członków Unii Kredytowej ma jeden głos w wyborach do Rady Dyrektorów, która z kolei wyznacza strategiczne cele Naszej Unii. Dzięki państwa głosom, zaangażowaniu, zaufaniu i dzięki temu, że korzystają państwo z usług Unii, osiągamy takie sukcesy. Rok 2019 jest bardzo dobrym rokiem dla nas, dlatego, że osiągnęliśmy liczbę stu tysięcy członków i dwa miliardy w aktywach, i są to naprawdę bardzo duże osiągnięcia.

Przewodniczący przypomniał różnicę pomiędzy bankami komercyjnymi a Unią, która w głównej mierze polega na tym, że wypracowany zysk pod różnymi postaciami wraca do członków w formie sponsorowania wielu przedsięwzięć kulturalnych, szkół, parafii, organizacji i mediów. Najpopularniejszą formą jest fundusz stypendialny dla uczniów szkół średnich i studentów, który wynosi obecnie ponad pół miliona dolarów na rok. W ciągu 19 lat funkcjonowania funduszu przeznaczono na ten cel 5 milionów dolarów. Z pomocy stypendialnej skorzystało kilka tysięcy młodzieży. Wsparcie dla środowiska kierowane jest także poprzez przekazywanie rocznych opłat sponsorskich na konta wybranych przez klienta organizacji. W aglomeracji chicagowskiej najczęściej wybieranymi są: Związek Podhalan, Związek Klubów Polskich, Fundacja Kopernikowska i Zrzeszenie Nauczycieli Polskich.

– Gdybyście państwo nie wiedzieli, na czym polega rozwój w sensie organicznym, to wystarczy przyjrzeć się właśnie tej instytucji, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Dlaczego? Większość instytucji finansowych, które ja znam, rozwija się przez wchłanianie. Wygląda to jak pożeranie przez jamochłon trochę mniejszych organizmów i w ten sposób organizacja rośnie i się rozwija. Ta instytucja się tak nie rozwija. Ona bardzo ostrożnie przygląda się rynkowi, potem wybiera lokalizację. Z jakiegoś powodu blisko oddziału Chase Bank, zawsze w takiej lokalizacji, gdzie jest dużo innych banków. Robią to dlatego, że są pewni, że ich produkty i ich obsługa jest lepsza niż sąsiadujących z nimi instytucji finansowych, i że dzięki temu przyciągną nowych klientów – powiedział konsul generalny Piotr Janicki przytaczając zasłyszaną od dyrektora historię o tym, jak jedna z osób, która pracowała w innym banku przyszła na rozmowę kwalifikacyjną. Chęć podjęcia pracy argumentowała tym, że większość klientów, których do tej pory obsługiwała już jest w unii. Konsul wyraził zadowolenie z dalszego rozwoju firmy w tym regionie również z powodu, że sam od 9 lat jest klientem unii, a swoją pierwszą kartę kredytową także otrzymał od P-SFUK.

Składając gratulacje w imieniu sekretarza stanu Illinois Thomas Ned Benigno wręczył przewodniczącemu rady dyrektorów Krzysztofowi Matyszczykowi pamiątkową tablicę rejestracyjną. W imieniu rewident stanowej Susany Mendozy list gratulacyjny wręczyła gospodarzom dyrektor Bola Delano. Życzenia, gratulacje i dyplomy przekazali przedstawiciele urzędu miasta, miejscowego Chamber of Commerce, Związku Ślązaków w Ameryce Północnej oraz Polish Yacht Club Chicago. Część oficjalną zakończyło przecięcie wstęgi.

W części artystycznej wystąpił popularny polski satyryk, autor wierszy i piosenek Marcin Wolski, który między innymi przypomniał swój wiersz o niepodległości. Zespół Pieśni i Tańca „Wesoły Lud” wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, a dzieci ze szkoły sobotniej im. Króla Kazimierza Wielkiego śpiewały piosenki krakowskie.

Końcowym akordem uroczystości było losowanie nagród. Kilkadziesiąt osób wyszło z nowego oddziału z koszami pełnymi słodyczy oraz certyfikatami na 50 dolarów. Był okolicznościowy tort oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników, którzy o godzinie 12 w południe przyszli do siedziby oddziału przy 15108 S. La Grange Rd. w Orland Park.

– Zawsze takie chwile są olbrzymim powodem do radości. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy nasze otwarcie cieszy się tak olbrzymią popularnością. Wydawało nam się, że te pięć tysięcy stóp kwadratowych, które tutaj mamy, to będzie za duży oddział, a życie dzisiaj pokazało, że może być za mało. Tylu mieliśmy wspaniałych gości, tylu członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przyszło, żeby świętować razem z nami otwarcie szóstego oddziału Unii w rejonie Chicago, a dwudziestego w ogóle – powiedział na podsumowaniu dyrektor wykonawczy Bogdan Chmielewski. Za przybycie i udział w uroczystości dziękował regionalny manager firmy Robert Radkowski oraz szefowa oddziału Grażyna Pikul. Uroczystość prowadził specjalista od marketingu Paweł Burdzy.

P-SFUK działa w Stanach Zjednoczonych od 43 lat odnosząc liczne sukcesy finansowe i społeczne. Zarządza 20 oddziałami na terenie trzech stanów. Firma posiada ponad 2 miliardy aktywów i ponad 100 tysięcy rodzin członkowskich. Osób, które korzystają z usług Unii jest około 150 tysięcy. Ważną rolę w członkowskiej rodzinie Unii odgrywają polonijni mieszkańcy aglomeracji chicagowskiej, którzy już od blisko 10 lat mają okazję korzystać z usług finansowych oferowanych przez P-SFUK. Rodzina członkowska w regionie liczy blisko 25 tys. członków, którzy do tej pory zdeponowali majątek wartości 230 mln dolarów i zaciągnęli pożyczki na ponad 300 mln dolarów. Plan rozwoju zakłada powstanie kolejnych placówek w naszym regionie.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak

  • DSC_7798
  • DSC_7854
  • DSC_7929
  • DSC_7683
  • DSC_7700
  • DSC_7964
  • DSC_7974
  • DSC_8084
  • DSC_8168
  • DSC_8157

REKLAMA

2107799862 views

REKLAMA

REKLAMA

2107800094 views

REKLAMA

2109596485 views

REKLAMA

2107800235 views

REKLAMA

2107800334 views

REKLAMA

2107800442 views