Zuckerberg: Facebook zapewni internet w obozach ONZ dla uchodźców

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg poinformował w niedzielę, że jego portal społecznościowy we współpracy z ONZ pomoże zapewnić dostęp do internetu w prowadzonych przez tę organizację obozach dla uchodźców.

Mark Zuckerberg fot.Peter DaSilva/EPA

Mark Zuckerberg fot.Peter DaSilva/EPA

Przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, Zuckerberg podkreślił, że dzięki współpracy Facebooka i Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) „uchodźcy zyskają sprawniejszy dostęp do organizacji pomocowych i łatwiej im będzie utrzymywać kontakty z krewnymi i innymi bliskimi”.

Zapowiedział też, że Facebook włączy się w nową kampanię, która ma na celu zapewnienie w ciągu pięciu lat dostępu do internetu wszystkim mieszkańcom Ziemi. Podkreślił, że dostęp do sieci mógłby pomóc ONZ w osiągnięciu tzw. celów milenijnych i zwalczyć biedę.

Wśród sygnatariuszy projektu, nazwanego Connectivity Declaration (z ang. deklaracja w sprawie łączności), są wokalista Bono, aktorka Charlize Theron, założyciel Microsoftu Bill Gates, przedsiębiorca Richard Branson i współzałożyciel Wikipedii Jimmy Wales.(PAP)

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*