REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Zdrowie Coś dla zdrowia panów

Coś dla zdrowia panów

-

Zdrowy styl życia to dla każdego z nas gwarancja dobrego samopoczucia, a jego ogólne zasady odnoszą się zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Jednak im jesteśmy starsi, tym większą rolę w kwestiach zdrowotnych i sposobach radzenia sobie z nimi odgrywa płeć. Jeśli jesteś mężczyzną koniecznie zrealizuj „zadania” z poniższej listy:

– zrzuć zbędne funty
Badania wskazują, że pozbycie się zaledwie 5-10 % wagi ciała może dramatycznie poprawić stan zdrowia, bez względu na to, w jak stopniu jest się otyłym. Nagromadzona tkanka tłuszczowa działa niczym organ układu wewnątrzwydzielniczego – produkuje hormony, które mogą sprzyjać rozwijaniu się stanów zapalnych, cukrzycy, choroby zwyrodnieniowej kolan i problemów związanych z sercem. Zaleca się zmniejszenie liczby kalorii dostarczanych organizmowi każdego dnia o 300-800, regularne ćwiczenia z obciążeniami, wprowadzenie diety przeciwzapalnej i regularne praktykowanie technik relaksacyjnych.

REKLAMA

– dbaj o zdrowie prostaty
Prostatitis – zapalenie prostaty – jest bolesną dolegliwością w każdym wieku, a ryzyko raka prostaty rośnie, począwszy od 60. roku życia, o około 10% na dekadę. By uniknąć problemów z gruczołem krokowym zaleca się jego regularną kontrolę w gabinecie lekarskim, a także zwiększenie konsumpcji pokarmów bogatych w likopen (pomidory, arbuz).

– staraj się zachować gibkość ciała
Stawy sztywnieją wraz z wiekiem – u panów w stopniu większym niż u pań – i ta sztywność może prowadzić do upadków, które są główną przyczyną inwalidztwa u starszych osób. Integralną częścią codziennego treningu powinny być ćwiczenia rozciągające i poprawiające równowagę. Świetnym rozwiązaniem będzie praktykowanie jogi lub tai chi oraz lekkie ćwiczenia rozciągające z samego rana.

Dorota Feluś

fot.skeeze/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks