REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Artykuł sponsorowany Polskie opaski telemedyczne monitorują stan zdrowia seniorów, a w sytuacji zagrożenia ratują...

Polskie opaski telemedyczne monitorują stan zdrowia seniorów, a w sytuacji zagrożenia ratują życie i zdrowie

-

Czy Twoi bliscy mają zapewnioną całodobową opiekę? Ponad 4 tys. seniorów w Polsce korzysta już z systemu zdalnej opieki senioralnej. Częścią systemu teleopieki jest opaska medyczna, która po założeniu na nadgarstek umożliwia zdalne monitorowanie parametrów życiowych przez opiekuna.  

System teleopieki SiDLY funkcjonuje w całej Polsce. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom użytkowników naszych produktów – podkreśla Edyta Kocyk – prezes zarządu i założycielka SiDLY, która stworzyła system teleopieki oparty o opaskę telemedyczną na bazie własnego doświadczenia opieki nad babcią. – Chciałam, żeby babcia miała pod ręką urządzenia, które regularnie będzie wykonywało niezbędne pomiary czy zaalarmuje rodzinę o upadku – dodaje.

REKLAMA

Opaska telemedyczna, posiadająca certyfikat jakości produktu medycznego, stanowi element systemu i umożliwia codzienną, zdalną opiekę nad bliskimi. Nasza oferta przedstawia system teleopieki SiDLY Care, który można podzielić na dwie usługi. Pierwsza składa się z platformy, aplikacji mobilnej oraz opaski telemedycznej. Oznacza to, że kontrolowanie statusu aktywności oraz funkcji życiowych użytkownika opaski spoczywa na opiekunie (np. członek rodziny, sąsiad), który zainstalował aplikację mobilną w swoim telefonie. Druga usługa teleopieki świadczona jest przez ratownika, który w całodobowym centrum teleopieki monitoruje funkcje życiowe użytkownika opaski, następnie informuje o zdarzeniu najbliższą rodzinę – mówi Edyta Kocyk.

Najważniejszą zaletą opaski telemedycznej SiDLY jest jeden duży przycisk SOS oznaczony alfabetem Braille’a znajdujący się na panelu urządzenia, który zapewnia możliwość wywołania alarmu SOS przez Seniora i automatyczne przesłanie informacji do opiekuna lub telecentrum o sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Świadomość seniorów objętych systemem teleopieki o tym, że ratownik z centrum telemonitoringu czuwa nad ich zdrowiem jest coraz większa.

Pan Henryk zdecydował się nacisnąć przycisk SOS znajdujący się na opasce telemedycznej, ponieważ odczuwał uciążliwy ból w klatce piersiowej, co utrudniało prawidłowe oddychanie. Dzięki szybko podjętej reakcji ratownika, mężczyzna został przewieziony do szpitala, następnie poddany hospitalizacji.

Innym, równie istotnym przykładem skuteczności działania systemu teleopieki SiDLY jest aktywność detektora upadku, który uruchomił się automatycznie w momencie, kiedy mężczyzna przewrócił się i nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Ratownik, po nawiązaniu połączenia głosowego z Seniorem, na jego prośbę powiadomił telefonicznie córkę o zaistniałym zdarzeniu i poprosił o przyjazd w celu podniesienia mężczyzny.

Mieszkanka Lublina, Uczestniczka jednego z największych projektów realizowanych w Polsce skarżyła się na złe samopoczucie i problemy z zaśnięciem. Opaska telemedyczna dokonała pomiaru tętna, w efekcie czego ratownik zarejestrował zbyt wysokie parametry u Seniorki i zgodnie z obowiązującymi procedurami powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego. Podopieczna została przewieziona do szpitala.

Produkty SiDLY wdrożono już w 16 państwach na całym świecie. Usprawniają pracę szpitali,
Domów Pomocy Społecznej, a klientom indywidualnym umożliwiają sprawowanie zdalnej opieki nad bliskimi.

Dużą zaletą systemu teleopieki jest możliwość nawiązania połączenia głosowego z poziomu opaski do ratownika, jak również połączenia zapoczątkowanego przez ratownika lub inne wskazane osoby bezpośrednio na opaskę telemedyczną.

Należy podkreślić, że każde zgłoszenie alarmowe przesyłane z opaski telemedycznej do telecentrum wyzwala funkcję lokalizacji, dzięki czemu ratownik, w sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia, natychmiast otrzymuje informacje o miejscu pobytu użytkownika opaski, co zwiększa szanse na szybki przyjazd Zespołu Ratownictwa Medycznego do pacjenta. Co więcej, na podstawie lokalizacji istnieje możliwość określenia specjalnej strefy bezpieczeństwa.

Opaska telemedyczna wydaje komunikaty głosowe w sytuacji, gdy senior zdejmie opaskę z nadgarstka i przestanie ją nosić. Informuje użytkownika o uruchomieniu opaski, sygnalizuje rozładowanie i naładowanie baterii wydając komunikat głosowy „bateria rozładowana”, „bateria naładowana”. Dodatkowo, wydaje głośny komunikat przypominający o konieczności zażycia leków. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wszelkie komunikaty głosowe i świetlne wychodzące z opaski telemedycznej wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa naszych Seniorów.

SiDLY oferuje również usługę Zintegrowanego Systemu Teleopieki Care+ w skład którego wchodzą m.in. czujnik gazów palnych, czujnik tlenku węgla, czujnik zalania wodą. W domu jednej z Podopiecznych, po zainstalowaniu nowej kuchenki gazowej doszło do rozszczelnienia się instalacji gazowej i ulatniania gazu. System SiDLY natychmiast zarejestrował zbyt wysokie stężenie gazu i zapoczątkował alarm gazowy, który został przekazany do centrum telemonitoringu. Ratownik bezzwłocznie podjął reakcję wzywając odpowiednie służby: pogotowie ratunkowe, gazowe oraz straż pożarną. Przy pomocy opaski telemedycznej, skontaktował się z Seniorką i szczegółowo pokierował Panią zalecając otworzenie okien i jak najszybszą ewakuację, opuszczenie mieszkania. Czujniki dymu i czadu są w dzisiejszych czasach niezbędne w domach, w których istnieje ryzyko niespodziewanego wydzielania substancji – podkreśla Edyta Kocyk.

System teleopieki SiDLY został stworzony z myślą o osobach potrzebujących całodobowej opieki, seniorach, osobach samotnych, dbających o zdrowie, świadomych. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony www.sidly-care.eu i zapoznania się z systemem teleopieki SiDLY, który oferuje rozwiązania umożliwiające prowadzenie zdalnej opieki nad osobami starszymi. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: +48 665 566 068. 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks