REKLAMA

2114628262 views

REKLAMA

2114628261 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Korupcja w mieście cd

-

Chicago (CST, inf. wł.) – Po doniesieniach medialnych, władze miasta Chicago usu nęły z programu „Wynajęta ciężarówka” firmę podejrzaną o dawanie łapówek w zamian za intratne kontrakty.

Firmie Sarch Hauling zarzuca się, że dwa lata temu zapłaciła łapówkę urzędnikowi miejskiemu, by uzyskać kontrakt z programu „Wynajęta ciężarówka”. Po ujawnieniu nadużyć w ramach tego programu i zaostrzeniu przepisów etycznych przez władze miasta, firma utraciła członkostwo w programie, ale tylko na krótko.

Firma powróciła do programu ostatniego lata. Od 1 lipca zarobiła 68 tys. dolarów. Oryginalnie Sarch Hauling dostała się do programu, gdy funkcję dyrektora sprawował były członek gangów Angelo Torres. W ub. tygodniu Torres został oskarżony o branie łapówek i wymuszanie haraczy od firm transportowych.

Na razie nie jest jasne, komu konkretnie dała domniemaną łapówkę Sarch Hauling. O dawanie łapówek podejrzanych jest kilkaście firm transportowych. Ponadto zarzuca się im dawanie funduszy politycznych i wykonywanie prac w prywatnych domach urzędników miejskich w zamian za kontrakty.

Właścicielem Sarch jest Salvador Alvarez, biznesman z Romeoville, mający powiązania z trzema byłymi i obecnymi pracownikami administracji miasta: zawodowym lichwiarzem Jamesem Inendino, już nieżyjącym Nickiem LoCoco, bukmacherem zorganizowanej przestępczości oraz Johnem Cannatello nieżyjącym, stronnikiem politycznym rodziny Daley.

Cannatello został w ub. tygodniu oskarżony w aferze „wynajęta ciężarówka”. LaCoco został oskarżony w zeszłym roku, zanim doznał śmiertelnego upadku podczas jazdy konnej. Firma Sarch powstała w lutym 2003 r. i pięć tygodni później dostała się do programu „Wynajęta ciężarówka”.

W zeszłym roku firma została zmuszona wraz z innymi kompaniami transportowymi do ponownego złożenia podania o udział w programie i natychmiast otrzymała kontrakt. Władze miasta twierdzą, że nie wiedziały, iż firma Sarch jest podejrzana o dawanie łapówek – oświadczyła Lisa Schrader, rzecznik Johna Harrisa, dyrektora Miejskiego Biura Budżetu, które kontroluje program „Wynajęta ciężarówka”.

Władze miasta musiały potwierdzić zarzut dawania łapówek, by podjąć odpowiednią akcję przeciwko firmie Sarch – stwierdziła rzecznik. (ao)

REKLAMA

2093002663 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

2093002947 views

REKLAMA

2094799396 views

REKLAMA

2093003197 views

REKLAMA

2093003335 views

REKLAMA

2093003476 views