REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Wydarzenia „Nie” dla małżeństw gejowskich w Karolinie Północnej

„Nie” dla małżeństw gejowskich w Karolinie Północnej

-

Mieszkańcy Karoliny Północnej przegłosowali poprawkę do stanowej konstytucji zakazującą małżeństw między osobami tej samej płci. Według danych State Board of Elections zwolennicy tej decyzji oddali 61 proc. głosów. Tym samym Karolina Północna stała się 30. stanem, który definiuje w swojej konstytucji małżeństwo wyłącznie jako związek między kobietą a mężczyzną.

fot. Homoseksualiści nie będą mogli zawierać małżeństw w Karolinie Północnej

REKLAMA

2147483647 clicks

We wtorkowym referendum w sprawie wprowadzenia poprawki do konstytucji wzięło udział 1,5 mln mieszkańców Karoliny Północnej. Przeciwnicy zakazu małżeństw gejowskich oddali zaledwie 39 proc. głosów.

Orędownicy nowej poprawki do konstytucji świętowali hucznie swoje zwycięstwo, a Tami Fitzgerald, przewodnicząca kampanii Vote for Marriage NC przekonywała, że zapis definiujący małżeństwo wyłącznie jako związek kobiety z mężczyzną nie jest wymierzony przeciw homoseksualistom. Jej zdaniem ma charakter promałżeński. „Nie wolno nam zmieniać treści przykazań bożych tylko dlatego, że pewna grupa dorosłych ludzi się tego domaga” – przekonywała.

Podobne prawa obowiązują w 29 innych stanach USA, głównie na konserwatywnym południu i zachodzie.

Referendum w Karolinie Północnej było szeroko komentowane poza tym stanem. W sprawę zaangażował się sam Bill Clinton, który zaadresował  do mieszkańców stanu nagranie wideo. Były prezydent przekonywał w nim, że należałoby zmienić konserwatywny zapis definiujący małżeństwo jedynie jako związek kobiety i mężczyzny.

Zobacz: Kalifornia. Zakaz małżeństw homoseksualnych niezgodny z konstytucją

W podobnym duchu wypowiedział się Barack Obama. Rzecznik jego kampanii, Cameron French, powiedział, że prezydent jest „rozczarowany” decyzją podjętą przez mieszkańców Karoliny Północnej.

Temat małżeństw zawieranych między osobami tej samej płci pojawił się w Białym Domu kilka dni temu za sprawą niedzielnego wystąpienia Joe Bidena, który stwierdził, że całkowicie popiera chęć homoseksualistów do legalizacji ich związków.

Amerykańskie stany, w których pary homoseksualne mogą legalnie wymieniać obrączki to Massachusetts, Connecticut, Iowa, Vermont, New Hampshire, Nowy J ork i Dystrykt Kolumbii. W federalnym państwie, jakim są USA, o przepisach małżeńskich decydują poszczególne stany.

AS

Zobacz: Nowy Jork. Pierwsze 823 pary homoseksualne wymieniły obrączki

 

5 KOMENTARZE

    • Choc troche jeszcze normalnosci zostalo w USA choc tak naprawde homoseksualisci zawsze znajda sobie furtke by postawic na swoim najprostsza sparaw bedzie przeprowadzka do sasiedniego stanu i zalegalizowanie tego ”zwiazku”bo slowo” malzenstwo” jest w tym przypadku idiotyzmem .

    • Z zakazami zawsze jest skutek odwrotny ,a w polityka to czysty biznes w kazdym razie swiat sie coraz bardziej gubi w przyzwoleniach na glupote a tak naprawde to chodzi nie o szczescie czlowieka tylko o jego destrukcje .

REKLAMA

2131795597 views

REKLAMA

REKLAMA

2131795612 views

REKLAMA

REKLAMA

2133591932 views

REKLAMA

2131795622 views

REKLAMA

2131795625 views

REKLAMA

2131795629 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek