REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polecamy Tanoreksja, czyli kiedy przestać się opalać

Tanoreksja, czyli kiedy przestać się opalać

-

Kiedy kilka dni temu w mediach pojawiły się zdjęcia 44-letniej Patrici Krentcil. Ameryka zamarła. Nie tylko z powodu narażenia na poparzenie w solarium 5-letniej dziewczynki, ale głownie za sprawą jej szokująco intensywnej opalenizny. Wygląd 44-latki zwrócił uwagę na przypadłość zwaną potocznie tanoreksją czyli uzależnieniem od opalania.

fot. KLEW-TV/ Od czasu aresztowania do udzielenia telewizyjnych wywiadów Patricia Krentcil kilka razy musiała odwiedzić solarium

REKLAMA

O Patricii Krentcil głośno zrobiło się w ubiegłym tygodniu, kiedy kobieta została oskarżona o narażenie 5-letniej córki Anny na poważne niebezpieczeństwo. Według prokuratury w Newark w stanie New Jersey, kobieta zabrała swą córkę do solarium, gdzie dziewczynka doznała poparzenia skóry. Zaczerwienienia na skórze dziecka zauważyła pielęgniarka w szkole Anny. Dziewczynka powiedziała jej, że to od chodzenia z mamą na solarium. Szkoła zawiadomiła przedstawicieli opieki społecznej, a ci skontaktowali się z organami ścigania hrabstwa Essex. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty narażenia zdrowia i życia dziecka na niebezpieczeństwo, za co grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Kobieta została wypuszczona za kaucją w wysokości 2,5 tys. dolarów. Przed sądem w Newark nie przyznała się do winy. 44-latka w telewizyjnych wywiadach przekonywała, że jej córka doznała poparzenia promieniami słonecznymi podczas zabawy w ogrodzie.

fot. Essex County Prosecutor's Office/ Zdjęcia z aresztowania

Przypadek 44-letniej mamy wywołał jednak ogólnonarodową dyskusję na temat przypadłości nazywanej tanoreksją. Dermatolodzy komentujący w mediach wygląd pani Krentcil mówią, że w jej przypadku nie ma żadnych wątpliwości iż cierpi ona na chorobliwe uzależnienie od opalania. Osoby, u których występuje ta przypadłość, niezależnie od odcienia ich skóry, wciąż są przekonane, że wyglądają blado i nieatrakcyjnie.

Mąż Patricii Krentcil, Richard przyznaje, że jego małżonka od ponad 20 lat „lubi się opalać”. Podkreśla, że w materiałach telewizyjnych jej opalenizna wyglądała zdecydowanie ciemniej niż zazwyczaj. „Ona nie jest wariatką, która musi opalać sie codziennie” – przekonuje Rich Krentcil.

Właściciel solarium w Nutley, z którego usług korzysta Patricia Krentcil powiedział, że 44-latka za 100 dolarów miesięcznie wykupiła kartę członkowską, która pozwala jej na nielimitowane korzystanie z usług salonu. Kobieta według niego opala się pięć razy w tygodniu, nie przekraczając 12-minutowego dziennego limitu.

Według dermatologów taka dawka promieniowania może jednak mieć katastrofalne skutki dla zdrowia. Prowadzi nie tylko do szybszego starzenia skóry i utraty elastyczności, ale także do nowotworów. Lekarze całkowicie odradzają korzystanie z solariów a w przypadku przebywania na słońcu polecają używanie preparatów blokujących promieniowanie UV. Tanoreksja często zaczyna się niewinnie, od kilku wizyt w solarium. Z czasem stają się one coraz częstsze, a ofiara nałogu przeglądając się w lustrze, wciąż postrzega swą skóra jako niewystarczająco opaloną.

Leczenie tanoreksji, podobnie jak innych nałogów związanych z wyglądem, jest długotrwałe i wymaga serii spotkań z psychologiem. Według specjalistów uzależnienie od opalania najczęściej występuje u kobiet w średnim wieku. Coraz więcej przypadków tanoreksji notuje się wśród młodych dziewcząt.

mp

6 KOMENTARZE

    • Opalenizna juz dawno nie jest cool ,i szkoda ze nasze Polki o tym nie wiedza tak samo jak tipsy ,kobieta z klasa stawia na maksymalnie naturalny wyglad co nie znaczy ze nie dba o siebie .

    • w polowie lat 90-tych, odwiedzilem kolege na poludniu Francji, on sie nigdy nie opalal, bo jak mowil “biala skora jest w cenie”, a francuzki szalaly na punkcie bialej skory, opalenizna , szczegolnie u facetow kojarzyla im sie z Arabami.

  1. Pięknie napisane chłopaki,ale zgadzam się z wami w 100%-jak kobieta jest ładna naturalnie to niepotrzebuje tych dodatkowych beznadziejnych drobiazgów!!no,ale niewszystkie kobiety są ładne i mądre zwłaszcza patrząc na ta ,,czarna,,na górze!jak można się do takiego stopnia doprowadzić i dziecko mieszać w to

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA