REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedPechowy tydzień Baracka Obamy

Pechowy tydzień Baracka Obamy

-

Barack Obama stanął przed ogromnie trudnym wyzwaniem. Amerykański prezydent musi zmierzyć się z międzynarodowym kryzysem i eskalacją nienawiści w krajach muzułmańskich wobec USA. Wszystko to na 50 dni przed wyborami prezydenckimi. Najbliższe dni i to, w jaki sposób będzie starał się rozwiązać konflikt na Bliskim Wschodzie może przesądzić o tym, czy za kilka miesięcy ponowanie zamieszka w Białym Domu.

fot. YouTube/ W filmie Sama Bacile'a prorok Mohamed jest kobieciarzem i głupcem

O tym, jak poważna jest sytuacja na Bliskim Wschodzie świadczą najdobitniej doniesienia z Libii –  we wtorek ambasador Chris Stevens i trzech amerykańskich dyplomatów zostało zamordowanych w 11 rocznicę zamachów na World Trade Center. Do zamieszek i protestów przed ambasadami USA doszło także w Egipcie i Jemenie. Główną winą za eskalację przemocy na Bliskim Wschodzie obarczany jest Sam Bacile, autor kontrowersyjnego filmu wyprodukowanego w Hollywood i ośmieszającego proroka Mahometa.

REKLAMA

Zobacz także: Kim jest autor filmu, który rozwścieczył Muzułmanów?

Dziś Barack Obama musi odpowiedzieć na wiele pytań. Sytuacja na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich kilku lat nigdy nie była tak trudna. Jednocześnie w wywiadzie udzielonym stacji Telemundo, który zostanie wyemitowana w czwartek wieczorem, Obama podkreślił, że USA nie wycofa się z areny międzynarodowej. „Nasz kraj jest światu potrzebny. Wiele państw widzi w nas przywódcę, dlatego musimy nadal angażować się w sprawy ważne dla tego świata” – przekonywał Obama.

Przytoczona wypowiedź amerykańskiego prezydenta nie jest jednak odpowiedzią na pytania stawiane mu przez ekspertów od polityki międzynarodowej. Zdaniem dziennikarzy NBC, Obama musi przekonać społeczeństwo, że w Libii nie doszło do zaniedbań, które z kolei doprowadziły do śmierci ambasadora Stevena.

Zamieszki w Libii, Egipcie i Jemenie mogą rozprzestrzenić się do pozostałych krajów na Bliskim Wschodzie. Afgański rząd stara się kontrolować sytuację – prezydent Karzai publicznie potępił film Bacila i określił go mianem „nieludzkiego oraz obraźliwego”. W podobnym tonie wypowiedziała się Hillary Clinton, która oświadczyła, że amerykański rząd nie miał nic wspólnego z powstaniem filmu Bacila, a dla niej samej jest on odrażający.

AS

7 KOMENTARZE

  1. Biedny ten prezydent Obama. Tyle klopotow na glowie. Wybory sie zblizaja. Republikanie atakuja. W dodatku jeszcze ci niewdziecznie muzulmanie zaczynaja atakowac amerykanskie placowki. A tyle przyjazni i pomocy im obiecywal. Nie pomagaja milliardy dolarow i co tu jeszcze mozna zrobic. Moze janek zaproponuje jakies rozwiazanie dla prezydenta.

    • Jasiu, wlasnie lata spedzone w szkole nauczyly mnie czytania, a takze logicznego myslenia i analizowania sytuacji, oraz wyciagania wnioskow na podstawie moich wlasnych przemyslen, a nie lewicowej medialnej papki piejacej do „DEAR LEADER”.

REKLAMA

2100023565 views

REKLAMA

REKLAMA

2100023798 views

REKLAMA

REKLAMA

2101820190 views

REKLAMA

2100023941 views

REKLAMA

2100024042 views

REKLAMA

2100024152 views