Strona głównaUncategorizedOdbyły się Mistrzostwa Polonii w szachach

Odbyły się Mistrzostwa Polonii w szachach

-

W tegorocznym turnieju, który rozegrany został w niedzielę 13 marca 2011r., wzięło udział 30 zawodników. Został on rozegrany systemem szwajcarskim, 7 rund z czasem do namysłu 20 min. na wszystkie posunięcia dla każdego gracza. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie: dzieci, juniorów i dorosłych. Przyszła też grupa osób kibicująca zawodnikom.

Organizatorem turnieju był Klub Szachowy, który otrzymał nazwę „Hetman”, działający przy ZNP. Głównym sponsorem turnieju był wydział Sportu i Młodzieży Związku Narodowego Polskiego, którego szefem jest wiceprezes Paweł Odrobina.

W czasie zawodów panowała jak zawsze miła i serdeczna atmosfera, a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Mistrzem Polonii seniorów został 25- letni student Chicago University Artur Izak – Damięcki, – 6 pkt. Drugie miejsce zajął Stanisław Kamys – 6pkt, a trzecie Krzysztof Flaga – 5pkt. Najlepszymi szachistami zostali: wśród juniorów 16-letni Robert Moskwa z Arlington Hts., a wśród dzieci Kacper Redeszko, drugi był Miłosz Redeszko, a trzecie miejsce zajęła Agata Sołtys.

Klub szachowy 'Hetman” zaprasza na spotkania w każdy ostatni poniedziałek miesiąca od godziny 7 do 10 wieczorem w siedzibie Związku Narodowego Polskiego przy 6100 N. Cicero Ave. w Chicago. Bliższych informacji udziela Bogusław Niemczewski tel. (847) 962-1068.