REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedGeorgia. Nielegalni imigranci bez możliwości studiowania w szkołach wyższych?

Georgia. Nielegalni imigranci bez możliwości studiowania w szkołach wyższych?

-

Prawo znajdujące sie w legislaturze stanowej już zostało zaaprobowane przez Senat; wczoraj większością głosów przeszło także przez stosowny komitet w izbie niższej. Nad nielegalnymi imigrantami zbierają się czarne chmury. Jeśli Izba Reprezentantów przegłosuje ustawę nr 4578 drzwi publicznych uczelni w Georgii zostaną zamknięte przed osobami bez udokumentowanego pobytu w USA.

fot. Wszystko wskazuje na to, że Georgia zakaże nielegalnym imigrantom studiowania w publicznych szkołach wyższych

REKLAMA

Senat przegłosował ustawę już 5 marca. Wówczas senator Barry Loudermilk, sponsor nowego prawa przekonywał: “Jednym z argumentów, który obecnie słyszymy jest to, że nie ma nic złego w tym, by osoby, które są tu nielegalnie pobierały naukę na uniwersytecie, ponieważ  jest to dla nich sposób na rozwój i stanie się produktywnym członkami społeczeństwa. Jednak zatrudnianie kogoś, kto jest w tym państwie nielegalnie jest przestępstwem federalnym”.

W czasie poniedziałkowego przesłuchania w izbie niższej, kontrolowanej przez Republikanów, wystąpiła także Suttiwan Cox, założycielka i dyrektorka Path Academy, szkoły czarterowej z miejscowości Brookhaven, gdzie większość uczniów to Latynosi. Jej zdaniem uniemożliwienie nielegalnym imigrantom kontynuowania nauki w szkołach wyższych oznacza, że alternatywą dla młodych ludzi jest ulica. “Będą na was napadać i okradać. Co wtedy zrobicie? Będziecie budowali więcej więzień zamiast inwestować w dzieci?” – pytała stanowych ustawodawców wzburzona pedagog z Georgii.

Losy ustawy wydają się jednak przesądzone. W zdominowanym przez Republikanów Kongresie nie ma sypatii dla nielegalnej imigracji. Warto przypomnieć, że w maju ubiegłego roku w Georgii weszło w życie najsurowsze w kraju antyimigracyjne prawo. Za posiadanie fałszywych dokumentów w celu zdobycia pracy grozi 15 lat więzienia i 250 tys.dol. grzywny, na rok za kratki można trafić za szmuglownie ludzi, dodatkowo policja ma prawo sprawdzić status imigracyjny podejrzanego o popełnienie przestępstwa. W miesiąc później  przepisy zostały zaskarżone w sądzie federalnym. Sędzia Thomas Thrash  wstrzymał obwiązywanie części regulacji zawartych w HB 87, m.in za absurdalne uznając zapisy nakładające kary więzienia za przewóz nielegalnych imigrantów.

MB

Zobacz także:

Najsurowsze w USA przepisy imigracyjne podpisane

3 KOMENTARZE

  1. Ślepi i głusi a w dodatku idioci. Na tym samym portalu niedawo czytałem jakie to straty poniósł stan Alabama po wprowadzenu drastycznych praw antyimigracyjnych,od czerwca do grudnia 2011,czyl w okresie 6 miesięcy stracili 17 miliardów zielonych. Jeszcze raz IDIOCI,podcinają gałąż na której sami siedzą.

REKLAMA

2117985912 views

REKLAMA

2117986050 views

REKLAMA

REKLAMA

2119782411 views

REKLAMA

2117986138 views

REKLAMA

2117986211 views

REKLAMA

2117986278 views