REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Dziki Zachód

-

Polonijne “Stokrotki” na rzecz walki z rakiem

 

REKLAMA

Chicago (Inf. wł.) – W zaprzyjaźnionej z nami siedzibie Klubu Motocyklowego “Sokół” zorganizowałyśmy imprezę charytatywną “Stokrotek”, czyli grupy polskich kobiet, które idą w “Avon Walk” – wyznała liderka grupy Małgorzata Cieślak.

 

Co roku, od pięciu już lat, idziemy trzydzieści dziewięć mil i zbieramy pieniądze, żeby wspierać Fundację Avon, która jest zaangażowana w walkę z rakiem piersi. Kolejny marsz odbędzie się pierwszego i drugiego czerwca przyszłego roku, ale każda z nas, która chce w nim uczestniczyć musi do tego czasu zebrać i przekazać do Fundacji kwotę tysiąca ośmiuset dolarów.

W celu zgromadzenia tego funduszu dla naszych dziewcząt organizujemy cyklicznie taką imprezę, jak ta dzisiejsza, trzy lub cztery razy w roku. Nasi goście przychodzą, żeby z nami się pobawić, ale jednocześnie wspierają nasz charytatywny cel. Jest również okazja do tego, żeby porozmawiać o zagrożeniach związanych z rakiem piersi, zaapelowć do uczestniczek, żeby poddawały się badaniom i nie lekceważyły zagrożenia, które jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów wśród pań. Musimy pamiętać, że w walce z tym schorzeniem profilaktyka jest bardzo ważna. Wczesne zdiagnozowanie raka daje szansę na skuteczne jego zwalczenie – podkreśla pani Małgorzata.

 

Grupa “Stokrotek” uczestnicząca w kwestach na rzecz Fundacji “Avonu” liczy osiem dziewczyn. Obok wspomnianej liderki są to: Agnieszka Ladzinska, Dorota Lipska, Agnieszka Lipowicz, Jolanta Chmielewska, Urszula Bagiński, Małgorzata Cierniak i Betty Ballos.

 

Dzisiaj mamy imprezę pod hasłem “Wild West” i wszyscy bawimy się w stylu Dzikiego Zachodu – wyznał gospodarz obiektu Ted Milówka, prezes “Sokoła”, który tego wieczoru celebrował także swoje urodziny. – Większość uczestników przyszła w strojach nawiązujących do tamtej epoki. Kręci się tutaj sporo naśladowców Billy Kida i Calamity Jane. Jest ognisko i kawa gotowana w blaszanym czajniku nie wspominając już o potrawach z rusztu. “Stokrotki” przygotowały bardzo fajne dekoracje. Mamy muzykę country, konkursy i zabawy. Można zrobić sobie ciekawe zdjęcia. Jednym słowem zabawa na sto dwa – podkreśla Ted Milówka.

 

“Dziki Zachód” zgromadził w sobotni wieczór ponad trzysta osób, które mile spędziły czas na tańcach, gwarzeniu o starych dobrych czasach, symbolach i idei przyświecającej sobotniej imprezie. Warto podkreślić, że znakiem rozpoznawczym walki z rakiem piersi jest różowa wstążeczka.

 

Różowa wstążka została po raz pierwszy zaprezentowana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Raka Piersi. W roku 1990, podczas „biegu po zdrowie” rozdane zostały różowe czapki z daszkami. Rok później każda uczestniczka otrzymała różową wstążkę od organizatorów biegu – New York City Race.

 

W roku 1992 redaktor naczelny kobiecego czasopisma poświęconego sprawom zdrowia – “Self” – Alexandra Penney pracowała nad drugim wydaniem specjalnego numeru pisma, poświęconego rakowi. Evelyn Lauder, będąca wtedy najwyższym wiceprezesem Estée Lauder przyjęła zaproszenie Penny, by pełnić rolę gościnnego redaktora NBCAM. Penny i Lauder postanowiły zaprezentować różową wstążkę jako symbol walki z rakiem. Według pierwotnego założenia Evelyn Lauder miała rozprowadzić wstążkę w sklepach kosmetycznych Nowego Jorku. Ona jednak postanowiła rozprowadzić ją w całym kraju. Od tej pory różowa wstążka nierozłącznie jest kojarzona z różnymi akcjami na rzecz walki z rakiem piersi. W ramach akcji propagujących walkę z rakiem organizowane są liczne biegi i kwesty, jak chociażby “Avon Walk”, o udział w którym ubiegają się polonijne “Stokrotki”.

 

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

(Zdjęcia dostępne są na stronie: www.newsrp.smugmug.com)

REKLAMA

2091100457 views
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

REKLAMA

2091100756 views

REKLAMA

2092897215 views

REKLAMA

2091101037 views

Umysł rozszerzony

Wielkanocny napad

Mieszkanie dla Phila

Dzieci tyranów

Kanał śmierci

REKLAMA

2091101183 views

REKLAMA

2091101327 views