REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaUncategorizedDonald Tusk chce przeprosin prezydenta USA. ZOBACZ WIDEO z wpadką Obamy

Donald Tusk chce przeprosin prezydenta USA. ZOBACZ WIDEO z wpadką Obamy

-

Polski premier Donald Tusk stwierdził, że słowa prezydenta USA Baracka Obamy o „polskim obozie śmierci” dotknęły wszystkich Polaków i oczekuje przeprosin – podaje PAP. Według Donalda Tuska, „kiedy ktoś mówi „polskie obozy śmierci”, to tak, jakby nie było nazistów, nie było niemieckiej odpowiedzialności, tak jakby nie było Hitlera”.

fot. Biały Dom/ Ceremonia wręczenia Medalu Wolności. Odznaczenie odbiera Adam Rotfeld

– Nie możemy akceptować tego typu słów nawet, jeśli wypowiada je przywódca zaprzyjaźnionego z nami mocarstwa – oświadczył Tusk. – Zawsze reagujemy w taki sam sposób wtedy, kiedy ignorancja, niewiedza, zła wola doprowadzają do takiego wypaczania historii – szczególnie dotkliwego dla nas, tu w Polsce, w kraju, który wycierpiał, jak żaden inny w Europie w czasie II wojny światowej – to dla Polski sprawa, obok której nie możemy przejść obojętnie – zaznaczył Tusk.

REKLAMA

– Tu w Polsce nie możemy akceptować tego typu słów nawet, jeśli wypowiada je przywódca zaprzyjaźnionego z nami mocarstwa – podkreślił polski premier. Dodał, że „od przyjaciół oczekujemy w sprawach tak ważnych, jak pamięć o II wojnie światowej rzetelności, staranności i szacunku”.

– W relacjach polsko-amerykańskich, w relacjach przyjaznych szacunek wobec mniejszego partnera powinien być najbardziej rozpoznawalnym znakiem tych relacji – zaznaczył. Prezydent USA użył określenia „polski obóz śmierci” podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności.

– To być może paradoksalnie bardzo dobra okazja dla amerykańskiej administracji, dla Amerykanów i dla prezydenta Stanów Zjednoczonych, aby wesprzeć Polskę w jej działaniach na rzecz prawdy historycznej, na rzecz właściwych sformułowań, właściwych ocen tego, co działo się w czasie II wojny światowej na ziemiach polskich i w całej Europie – dodał premier.

3 KOMENTARZE

  1. Panie Tusk-to dzieki Panu w taki a nie inny sposob jestesmy traktowani na swiecie,to Pan ,nie przeciwstawia sie nikomu,wchodzisz tusk wszystkim do d..y bez mydla,zeby zalatwic sobie jakis ochlap.Tylko teraz jak nigdy dotad prowadzona jest poddancza polityka i jest jak jest.Nad tym nalezy sie zastanowic,bo beda nas kopac w tylek nawet „wozni” w ratuszu./A moze to Pan mu to napisal wszak macza pan swoje paluszki w rozne brudne sprawy dotyczace Polski?.

    • Slowo zdawkowe przepraszam za wiele nic nie znaczy ,nawet jak president Obama wystosuje oficjalne przeprosiny do Polskiego Rzadu ,to Premier Tusk znowu zmiekknie i bedziemy tanczyc po dyktando Ameryki .Polska napewno nie bedzie tak respektowana jak Rosja czy Niemcy ale jedynie konsekwencja i madra wywazona i chlodma kalkulacja i dyplomacja sytuacyjnie poniekad zmusi Ameryke do zwrocenia minimum uwagi na sprawy Polskie .A swoja droga objac urzad po presidentach Bush ,pomiomo ulonczenia przez Obame prawie jednej kadencji to najmadrzejszy president straci zdrowy rozsadek i logike obejmujac taki ogrom amerykanskich i swiatowych problemow . ].A swoja droga wiecej w Obamie czlowieczenstwa pomimo karygodnych wpadek niz w Bushach ktorzy urzadzili sobie wojne w imie swoich chorych urojonych psychoz .

REKLAMA

2115063269 views

REKLAMA

2115063501 views

REKLAMA

REKLAMA

2116859891 views

REKLAMA

2115063641 views

REKLAMA

2115063740 views

REKLAMA

2115063848 views