REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaReligiaPapież Franciszek o Janie Pawle II: był "wielkim świadkiem Chrystusa"

Papież Franciszek o Janie Pawle II: był “wielkim świadkiem Chrystusa”

-

Jan Paweł II. Zdjęcie archiwalne z 2001 roku  fot.Sergei Chirikov/EPA
Jan Paweł II. Zdjęcie archiwalne z 2001 roku fot.Sergei Chirikov/EPA

W przeddzień 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II papież Franciszek nazwał go “wielkim świadkiem Chrystusa”. Do rocznicy nawiązał zwracając się do wiernych z Polski podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie.

REKLAMA

Pozdrawiając polskich pielgrzymów, zgromadzonych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: “Jutro przypada dziesiąta rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Wspominamy go jako wielkiego świadka Chrystusa cierpiącego, umarłego i zmartwychwstałego i prosimy go, aby wstawiał się za nami, za rodzinami i za Kościołem, by światło Zmartwychwstania rozjaśniało wszelkie mroki naszego życia i napełniało nas radością i pokojem”.

O rocznicy śmierci Jana Pawła II papież mówił także na zakończenie audiencji generalnej, zwracając się do poszczególnych grup włoskich pielgrzymów. “Jego wzór i świadectwo są zawsze żywe wśród nas” – podkreślił Franciszek. Następnie zaapelował do ludzi młodych, aby “uczyli się podejmować życie z jego miłością i jego entuzjazmem”. “Drodzy chorzy, nieście z radością krzyż cierpienia tak, jak on nas nauczył” – wzywał.

“A wy, drodzy małżonkowie, stawiajcie zawsze Boga w centrum po to, by wasza historia małżeńska miała więcej miłości i szczęścia” – dodał Franciszek. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129076203 views

REKLAMA

REKLAMA

2129076218 views

REKLAMA

REKLAMA

2130872538 views

REKLAMA

2129076228 views

REKLAMA

2129076231 views

REKLAMA

2129076235 views