REKLAMA

2132243403 views

REKLAMA

2132243402 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaŚwiatKsiężna Meghan oskarża Pałac Buckingham o "utrwalanie nieprawdy"

Księżna Meghan oskarża Pałac Buckingham o “utrwalanie nieprawdy”

-

Żona brytyjskiego księcia Harry’ego, księżna Meghan, oskarżyła Pałac Buckingham o “utrwalanie nieprawdy” na temat jej i jej małżonka, mówiąc w amerykańskim talk show Oprah Winfrey, że para nie będzie milczeć, jeśli chodzi o opowiadanie własnej historii.

Księżna Sussex mówiła w wywiadzie, którego fragmenty wyemitowano w środę w amerykańskiej telewizji, dlaczego zrezygnowała z mężem z obowiązków członka rodziny królewskiej.

REKLAMA

Wcześniejszy fragment wywiadu wyemitowano kilka godzin po tym, jak Pałac Buckingham przekazał, iż jest “bardzo zaniepokojony” doniesieniami brytyjskiej gazety “The Times” o tym, że asystenci pracujący dla Meghan dwa lata temu byli przez nią zastraszani.

Harry i Meghan wydali oświadczenie, w którym zaprzeczyli, że księżna znęcała się nad kimkolwiek.

“Jak się czujesz z tym, że Pałac słyszy, jak opowiadasz dziś swoją prawdę?” – pyta Winfrey księżną Meghan w wywiadzie.

“Nie wiem, jak mogą oczekiwać, że po tym wszystkim nadal będziemy po prostu milczeć, jeśli Firma (The Firm) rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na nasz temat” – odparła Meghan. “The Firm” to nazwa, której brytyjska rodzina królewska czasami używa na określenie samej siebie. “A jeśli wiąże się to z ryzykiem utraty pewnych rzeczy, to sądzę, że wiele już zostało utracone” – dodała Meghan.

Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, zaś w Wielkiej Brytanii dzień później.

Wywiad został nagrany, zanim “Times” opublikował artykuł, powołując się na anonimowe źródła, o tym, że doradca Harry’ego i Meghan wniósł skargę w październiku 2018 roku, twierdząc, iż księżna doprowadzała część swoich asystentów do łez, a innych traktowała tak źle, że odeszli z pracy. Gazeta przekazała, że Harry namawiał doradcę, który nie jest już członkiem personelu pary książęcej, aby nie wnosił skargi.

Dziennik przekazał, że skontaktował się z byłymi pracownikami, którzy chcieli, aby opinia publiczna wiedziała, co się działo, przed wyemitowaniem wywiadu w Oprah Winfrey show oraz, że prawnicy pary książęcej nazwali te zarzuty oszczerstwami wyreżyserowanymi przez Pałac Buckingham.

“Jesteśmy wyraźnie bardzo zaniepokojeni zarzutami w +The Times+ po twierdzeniach byłych pracowników księcia i księżnej Sussex” – napisał Pałac Buckingham. Jak dodano w oświadczeniu, dwór królewski “nie toleruje i nie będzie tolerował zastraszania i nękania w miejscu pracy”, a jego zespół personalny przyjrzy się zarzutom.

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków. Para, która pobrała się w 2018 rku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii i spodziewa się drugiego dziecka.

Gwiazda amerykańskich talk shows Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan, była gościem na ślubie pary książęcej. (PAP)

REKLAMA

2129461685 views

REKLAMA

REKLAMA

2129461700 views

REKLAMA

REKLAMA

2131258020 views

REKLAMA

2129461710 views

REKLAMA

2129461713 views

REKLAMA

2129461717 views