Strona głównaSportTurniej WTA w Rzymie - szybki awans Świątek do 1/8 finału

Turniej WTA w Rzymie – szybki awans Świątek do 1/8 finału

-

Liderka światowego rankingu Iga Świątek gładko pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse 6:3, 6:0 w 2. rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka, która na otwarcie miała wolny los, zmierzy się w 1/8 finału z doświadczoną Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Polka broni na „mączce” w Rzymie tytułu wywalczonego rok temu.

„Po czterech kolejnych tytułach, w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie, mistrzyni French Open 2020 jest wypoczęta i gotowa do ataku na swojej ulubionej nawierzchni” – napisano przed występami Świątek w stolicy Włoch na stronie WTA.

W środę Świątek odniosła 24. zwycięstwo z rzędu w tym sezonie.

To był drugi mecz niespełna 21-letniej Polki z 57. obecnie w światowym rankingu Ruse i drugie zwycięstwo. Poprzednio obie tenisistki zmierzyły się w 2018 roku w Montreux, też na kortach ziemnych, wówczas spotkanie zakończyło się po trzech setach.

Tym razem emocji nie było. W pierwszej partii Świątek objęła prowadzenie 4:1 i kontrolowała przebieg wydarzeń, zwyciężając 6:3. W drugim secie nie przegrała już żadnego gema, a cały pojedynek trwał niewiele ponad godzinę.

Na otwarcie w Rzymie Polka dostała wolny los, natomiast Rumunka pokonała we wtorek Shelby Rogers 3:6, 6:1, 6:4. Amerykanka miała początkowo grać ze swoją rodaczką Alison Riske, która jednak się wycofała.

W 1/8 finału poprzeczka zawiśnie wyżej. Rywalką Świątek będzie Wiktoria Azarenka, była liderka światowego rankingu. Rozstawiona tutaj z numerem 16. Białorusinka wygrała w karierze dwukrotnie wielkoszlemowy Australian Open (2012, 2013).

To będzie trzecie spotkanie tych zawodniczek, na razie mają po jednej wygranej.

Tym razem faworytką jest Świątek. W obecnym sezonie Polka wygrała już cztery turnieje. Z powodu przemęczenia wycofała się z rywalizacji w niedawnej imprezie w Madrycie.

Bez względu na wynik uzyskany w Rzymie Świątek jako numer jeden przystąpi do rozpoczynającego się 22 maja wielkoszlemowego French Open.