Strona głównaSport Superpuchar Włoch dla Napoli po rzutach karnych

Superpuchar Włoch dla Napoli po rzutach karnych

-

Napoli wygrało dzięki swojemu bramkarzowi, który obronił cztery rzuty karne fot.STR/EPA

Piłkarze SSC Napoli pokonali w poniedziałkowym meczu w stolicy Kataru – Dausze, po rzutach karnych Juventus Turyn 6:5 i zdobyli Superpuchar Włoch. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1, a po dogrywce 2:2.

Mecz przysporzył wielu emocji. W serii rzutów karnych świetną dyspozycją popisał się Gianluigi Buffon. 36-letni bramkarz „Starej Damy” obronił trzy „jedenastki”.

Skutecznością strzelecką nie popisali się jednak jego koledzy z zespołu, którzy czterokrotnie nie potrafili pokonać bramkarza Napoli. W decydującej, dziewiątej serii rzutów karnych, Rafaela Barbosy nie zdołał pokonać Simone Padoin.

W trakcie meczu golami podzielili się dwaj argentyńscy napastnicy obu zespołów. Już w piątej minucie wynik otworzył snajper Juventusu Carlos Tevez. W 68. minucie wyrównał Gonzalo Higuain. W 106. minucie Tevez ponownie trafił do bramki, a dwie minuty przed końcem spotkania dorównał mu Higuain.

Spotkanie o Superpuchar Włoch siódmy raz w historii odbyło się poza Italią.