Strona głównaSportPuchar Włoch - ósmy triumf Interu Mediolan. Juventus pokonany po dogrywce

Puchar Włoch – ósmy triumf Interu Mediolan. Juventus pokonany po dogrywce

-

Inter Mediolan pokonał w Rzymie Juventus Turyn 4:2 po dogrywce w finale piłkarskiego Pucharu Włoch i zdobył to trofeum po raz ósmy w historii. Na ławce rezerwowych pokonanej „Starej Damy” zasiadł bramkarz Wojciech Szczęsny.

Pierwszy gola zdobył Inter – już w szóstej minucie Mattię Perina pokonał Nicolo Barella. Jednak na początku drugiej połowy na prowadzeniu byli już turyńczycy. Do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Alex Sandro (50.), a chwilę później na 2:1 trafił Serb Dusan Vlahovic (52.). Do kolejnego remisu doprowadził Turek Hakan Calhanoglu z rzutu karnego (80.).

Taki wynikiem zakończyła się druga połowa, więc konieczna była dogrywka. Jej bohaterem okazał się Chorwat Ivan Perisic, zdobywca dwóch goli dla Interu: w 99. minucie trafił z rzutu karnego, w 102. – z akcji.

Z ośmioma triumfami w tych rozgrywkach Inter zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Dziewięć razy Puchar wzniosła Roma, a rekordzistą jest Juventus – 14.

„Nerazzurri” wciąż mają szansę na podwójną koronę. Na dwie kolejki przed końcem sezonu ligowego zajmują drugie miejsce z dwupunktową stratą do lokalnego rywala – AC Milan.