Strona głównaSportPuchar Niemiec - dwa gole Lewandowskiego, awans Bayernu do finału

Puchar Niemiec – dwa gole Lewandowskiego, awans Bayernu do finału

-

Robert Lewandowski zdobył bramki w trzeciej i dziewiątej minucie fot.Sascha Steinbach/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na wyjeździe Bayer Leverkusen 6:2 i awansowali do finału Pucharu Niemiec. Dwie bramki dla gości zdobył Robert Lewandowski. W środę w drugiej parze półfinałowej zmierzą się Schalke 04 Gelsenkirchen i Eintracht Frankfurt.

Lewandowski wpisał się na listę strzelców w trzeciej i dziewiątej minucie, dając gościom prowadzenie 2:0. Były to jego gole numer cztery i pięć w tym sezonie DFB-Pokal. Gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie, gdy po zamieszaniu pod bramką gości głową celnie uderzył Lars Bender.

Mecz długo był wyrównany i gospodarze wielokrotnie poważnie zagrażali bramce Bayernu. Skrzydła podciął im jednak w 52. minucie Thomas Mueller, który wykorzystał sytuację sam na sam i podwyższył prowadzenie na 3:1. Później do siatki trafił jeszcze dwukrotnie (64. i 78.), kompletując hat-trick. Jedną bramkę dołożył Hiszpan Thiago Alcantara (61.), z kolei w zespole Bayeru ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jamajczyk Leon Bailey (72.).

Bayern, który w finale Pucharu Niemiec wystąpi po raz 22., jest na dobrej drodze do zdobycia potrójnej korony. Ma już zapewniony tytuł mistrza Niemiec, a w półfinale Ligi Mistrzów rywalizować będzie z Realem Madryt.