Strona głównaSportPjongczang - olimpijski dzień w skrócie, sobota 10 lutego

Pjongczang – olimpijski dzień w skrócie, sobota 10 lutego

-

Holenderskie panczenistki zdobyły komplet medali w wyścigu na 3000 metrów fot.Valdrin Xhemaj/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Skrót najważniejszych wydarzeń igrzysk olimpijskich w Pjongczangu:

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, a Stefan Hula był piąty w olimpijskim konkursie skoków narciarskich w Pjongczangu na obiekcie normalnym. Zwyciężył piąty po pierwszej serii Niemiec Andreas Wellinger.

x x x

Justyna Kowalczyk zajęła 17. miejsce w narciarskim biegu łączonym (7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną), pierwszej medalowej konkurencji igrzysk w Pjongczangu. Zwyciężyła Szwedka Charlotte Kalla, przed Norweżką Marit Bjoergen i Finką Kristą Parmakoski.

x x x

Holenderskie panczenistki zdominowały wyścig na 3000 m, pierwszą konkurencję igrzysk w Pjongczangu na długim torze. Wygrała Carlijn Achtereekte przed dwukrotną złotą medalistką olimpijską na tym dystansie Ireen Wuest oraz Antoinette de Jong. Luiza Złotkowska zajęła 14. miejsce.

x x x

Laura Dahlmeier wywalczyła złoty medal igrzysk w Pjongczangu w biathlonowym sprincie na 7,5 km. Niemka była o 24,2 s szybsza od Norweżki Marte Olsbu i o 25,8 s od Czeszki Veroniki Vitkovej. Najlepsza z Polek Krystyna Guzik uplasowała się na 28. pozycji.

x x x

Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału biegu na 500 m w short tracku podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W sobotnich eliminacjach odpadła Magdalena Warakomska.

x x x

Dwukrotny mistrz olimpijski Felix Loch prowadzi po dwóch ślizgach rywalizacji saneczkarzy w igrzyskach w Pjongczangu. Kolejne miejsca zajmują Austriak David Gleirscher i przedstawiciel Olimpijczyków z Rosji Roman Repiłow. Maciej Kurowski jest 19., a Mateusz Sochowicz – 27.

x x x

„Żona musi mieć natychmiast operację kręgosłupa” – poinformował mąż Karoliny Riemen-Żerebeckiej, która przygotowywała się w austriackim Schladming do startu w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

x x x

Wspólna drużyna hokeistek Korei z Południa i Północy przegrała ze Szwajcarią 0:8 w pierwszym meczu olimpijskiego turnieju w Pjongczangu. Ważniejsza od wyniku była jednak obecność na trybunach kibiców oraz polityków z obu krajów.

x x x

Reprezentant Korei Południowej Hyojun Lim zdobył w Pjongczangu złoty medal olimpijski w short tracku na dystansie 1500 m. W finale A wyprzedził Holendra Sjinkie Knegta i Rosjanina Siemiona Jelistratowa. Polacy nie startowali.