Strona głównaSport"Pingwiny" wygrały w Ottawie, remis w finale na Wschodzie

„Pingwiny” wygrały w Ottawie, remis w finale na Wschodzie

-

Hokeiści Penguins po zwycięstwie w Ottawie wyrównali stan finału Konferencji Wschodniej fot.Facebook

Broniący tytułu hokeiści Pittsburgh Penguins wygrali w piątek na wyjeździe z Ottawa Senators 3:2 w meczu finału Konferencji Wschodniej ligi NHL i w rywalizacji play-off do czterech zwycięstw doprowadzili do remisu 2-2.

Po porażce 1:5 w poprzednim meczu, goście tym razem zagrali zdecydowanie lepiej. Zespół „Pingwinów” objął prowadzenie w końcówce pierwszej tercji, gdy do bramki trafił 22-letni Fin Olli Maatta.W drugiej odsłonie goście podwyższyli na 2:0 i 3:0 po golach Sidneya Crosby’ego i Briana Dumoulina. Później do głosu doszli miejscowi, ale bramki Clarke’a MacArthura i Toma Pyatta pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wystarczyły jedynie do zmniejszenia rozmiarów porażki.

W bramce zespołu z Pittsburga po raz drugi po ponadmiesięcznej przerwie wystąpił Matt Murray i obronił 24 z 26 strzałów. Dobrze spisał się także w bramce „Senatorów” Craig Anderson, który zatrzymał 32 uderzenia rywali.

„Ten mecz trzeba było wygrać i tak się stało. Wiemy, jakie wyzwania stoją nadal przed nami, jest pełna mobilizacja” – powiedział trener zwycięzców Mike Sullivan.

Mniej optymistycznie grę ocenił szkoleniowiec „Senatorów” Guy Boucher. „Moi zawodnicy muszą być bardziej skuteczni. Rywale zagrali bardzo dobrze, ale to przecież są mistrzowie ligi” – zwrócił uwagę.

Senators dotarli do finału konferencji po raz pierwszy od 10 lat.

Piąty mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Pittsburgu.