Strona głównaSportPiłkarskie ME do lat 17 - awans Polski do turnieju finałowego

Piłkarskie ME do lat 17 – awans Polski do turnieju finałowego

-

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 wywalczyła awans do mistrzostw Europy. Drużyna prowadzona przez Rafała Lasockiego pokonała we wtorek rówieśników z Czech 2:1 i triumfowała w swojej grupie kwalifikacyjnej w turnieju rozgrywanym w Bośni i Hercegowinie.

Biało-czerwoni prowadzili w Ugljeviku do przerwy 2:0 po golach Jakuba Adkonisa w 12. minucie z rzutu karnego i Oskara Pietuszewskiego w 23. minucie. Czesi odpowiedzieli tylko jednym trafieniem – kwadrans przed końcem meczu bramkę zdobył Jiri Micek.

We wcześniejszych meczach Elite Round podopieczni Lasockiego pokonali Bośnię i Hercegowinę 4:1 i przegrali z Białorusią 0:1. Z dorobkiem 6 pkt wygrali zmagania w grupie 8.

Turniej finałowy ME do lat 17 odbędzie się w dniach 20 maja – 5 czerwca na Cyprze.

To trzeci z rzędu awans reprezentacji Polski na Euro w tej kategorii wiekowej.