REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportME siatkarzy - Kubiak: mieć pod kontrolą cały mecz z Rosjanami to...

ME siatkarzy – Kubiak: mieć pod kontrolą cały mecz z Rosjanami to duża sztuka

-

Polscy siatkarze sami byli pod wrażeniem tego, jak pewnie pokonali Rosjan w ćwierćfinale mistrzostw Europy. “Mieć pod kontrolą od początku do końcami mecz z nimi to duża sztuka” – ocenił kapitan biało-czerwonych Michał Kubiak po wygranej 3:0.

Tylko jeden z setów wtorkowego pojedynku tych ekip w Gdańsku był bardziej zacięty. W dwóch pozostałych gospodarze nie pozwolili wicemistrzom olimpijskim zdobyć nawet 20 punktów.

REKLAMA

“Czy to był nasz najlepszy mecz w tym turnieju? Chyba tak. Trudno z boiska ocenić to na gorąco. Nie widzieliśmy jeszcze żadnych statystyk. Zagraliśmy mecz, który mieliśmy od początku do końca pod kontrolą i z tego się cieszymy. Mieć od początku do końca mecz z Rosjanami to jest duża sztuka” – powiedział dziennikarzom tuż po spotkaniu Kubiak.

Podopieczni Vitala Heynena stopniowo w tym czempionacie Starego Kontynentu grali coraz lepiej. W fazie grupowej zdarzało im się bowiem tracić sety ze znacznie niżej notowanymi rywalami, jak Grecy czy Portugalczycy.

“Nasza obecna gra mi się podoba. Chyba wszystkim się podoba. Mnie najbardziej podobało się to, co się działo w hali. Takich chwil się na pewno nie zapomina do końca życia” – zaznaczył kapitan mistrzów świata, nawiązując do kompletu kibiców na trybunach Ergo Areny.

Doświadczony przyjmujący podkreślił, że nigdzie indziej na świecie nie ma takiej atmosfery na meczach siatkówki jak w Polsce.

“To, co się dzieje u nas, przechodzi ludzkie pojęcie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać przed taką publicznością” – dodał.

Polacy zapewnili sobie awans do strefy medalowej ME, co według niektórych było celem minimum po nieudanych igrzyskach w Tokio. Kubiak jednak nie odpowiedział wprost na pytanie tego dotyczące.

“Nie wiem, czy to był cel minimum czy maksimum. Po prostu chcieliśmy się na tym turnieju cieszyć siatkówką i tym, że jeszcze chwilę możemy spędzić ze sobą czasu” – skwitował.

(PAP)

REKLAMA

2118997016 views

REKLAMA

2118997114 views

REKLAMA

REKLAMA

2120793469 views

REKLAMA

2118997187 views

REKLAMA

2118997247 views

REKLAMA

2118997298 views