Strona głównaSportME siatkarzy - druga wygrana Polaków, Włosi górą w grupowym hicie

ME siatkarzy – druga wygrana Polaków, Włosi górą w grupowym hicie

-

Polscy siatkarze odnieśli w Skopje drugie zwycięstwo w mistrzostwach Europy, pokonując Holendrów 3:1. W najciekawiej zapowiadającym się meczu grupowym Włosi zaskakująco gładko wygrali w Perugii z Serbią 3:0.

Polscy siatkarze wygrali w Skopje z Holendrami 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22) w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Nikoli Grbica będzie w niedzielę Macedonia Północna.

Biało-czerwoni nie najlepiej otworzyli spotkanie, popełniali wiele błędów i brakowało im skutecznej zagrywki, co poskutkowało przegraną w pierwszym secie. Później jednak znacząco poprawili swoją grę, szczególnie w polu serwisowym i w bloku, dzięki czemu przejęli inicjatywę w meczu i wygrali trzy kolejne sety. To drugie zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji mistrzostw Europy. W czwartek na otwarcie turnieju wygrali z Czechami 3:0.

W piątym dniu mistrzostw Europy triumfowali faworyci, chociaż za niespodziankę można uznać słabą postawę Serbów, mistrzów Europy z 2019 roku, w starciu z broniącymi w tym roku tytułu Włochami.

W imprezie odbywającej się we Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej oraz Izraelu uczestniczą 24 ekipy, podzielone w pierwszym etapie na cztery grupy. Po cztery czołowe zespoły awansują do 1/8 finału i od tej fazy zmagania będą już mieć formułę pucharową.