Strona głównaSportLiga NFL - Bears nowym liderem. Pierwsza porażka Packers

Liga NFL – Bears nowym liderem. Pierwsza porażka Packers

-

Cole Kmet popisał się pierwszym w NFL przyłożeniem fot.Facebook

Futboliści Chicago Bears odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Carolina Panthers 23:16 (7:3, 6:3, 7:0, 3:10) i objęli prowadzenie w NFC North. Dotychczasowi liderzy Green Bay Packers zostali rozbici w Tampa Bay przez Buccaneers 10:38, mimo że po pierwszej kwarcie wygrywali 10:0. Później jednak nastąpił koszmar Aarona Rodgersa i koncert Toma Brady’ego. W pozostałych meczach dywizji Minnesota Vikings niespodziewanie przegrała na własnym stadionie z Atlanta Falcons 23:40, a Detroit Lions łatwo poradzili sobie na wyjeździe z Jacksonville Jaguars, wygrywając 34:16.

Bears ani przez moment nie stracili prowadzenia, mimo że Nick Foles podawał na zaledwie 198 jardów i uzbierał jedynie 70 pkt w ratingu rzutów, a biegacze przebiegli tylko 63 jardy. Ale jak się ma tak dobrze usposobioną defensywę, która cztery razy neutralizowała poczynania gospodarzy w czerwonej strefie i równie dobrze usposobionego kopacza Cairo Santosa, który z kolei nie pomylił się ani razu, nawet z odległości 55 jardów, to o sukces znacznie łatwiej.

Już pierwsza akcja Panthers zakończyła się przechwyceniem piłki przez Tashauna Gipsona, a chwilę później dziewięciojardowe podanie Folesa Cole Kmet zamienił na pierwsze w swojej karierze NFL przyłożenie. Odpowiedzą gospodarzy było celne kopnięcie Joeya Slye’a z 21 jardów.

W drugiej kwarcie rządzili kopacze. Santos wykorzystał swoje szanse z 31 i 55 jardów, Slye natomiast z 20. To sprawiło, że Bears na przerwę schodzili, prowadząc 13:6.

W trzeciej odsłonie za sprawą Folesa, który oszukał defensywę i wbiegł w pole przyłożeń “Niedźwiedzie” powiększyli przewagę do 20:6 i stało się jasne, że piąte zwycięstwo może być odebrane już tylko przez jakieś niespodziewane załamani. Takie na szczęście nie nadszło, choć Panthers do końca wierzyli w to, że uda im się odwrócić losy meczu.

Na początku finałowej kwarty Mike Dawis przyłożeniem zmniejszył deficyt do 20:16. Ripostą było celne kopnięcie Santosa z 31 jardów. Gospodarzu stać było później już tylko na wyczyn Slye’a z 48 jardów. Dawał on wprawdzie jeszcze cień nadziei na doprowadzenie do dogrywki, ale odebrał ją DeAndre Houston-Carson, który na niespełna 90 sekund przed upływem czasu przechwycił desperackie podanie rozgrywającego Panthers.

Bears z dorobkiem pięciu wygranych i jednej porażki zostali nowym liderem NFC North, wyprzedzając Packers jednym zwycięstwem. W przyszłym tygodniu wszystko może się jednak zmienić. Bears zagrają w Monday Night na wyjeździe z Los Angeles Rams (4-1), natomiast Packers w Houston z mającymi bilans 1-4 Texans.