Strona głównaSportLiga NBA - 11 punktów Balcerowskiego, porażka "Celtów"

Liga NBA – 11 punktów Balcerowskiego, porażka „Celtów”

-

Reprezentant Polski, środkowy Aleksander Balcerowski zdobył 11 punktów, miał sześć zbiórek, asystę, przechwyt i blok, a drużyna Boston Celtics, w której występuje, przegrała z New York Knicks 89:97 w meczu Letniej Ligi NBA.

22-letni Polak wyszedł na parkiet w pierwszej piątce „Celtów”, ale jego drużyna od początku przegrywała z Knicks. Rywale w drugiej kwarcie prowadzili już różnicą 20 punktów. Sytuacja zmieniła się nieco dopiero po zmianie stron, ale ekipa z Bostonu nie była w stanie odmienić losów spotkania.

Balcerowski przebywał na parkiecie 25 minut i trafił trzy z pięciu rzutów za dwa punkty oraz pięć z siedmiu rzutów wolnych. Niepowodzeniem zakończyła się jego jedyna próba za linii 7,24 m. Jego rola w ofensywie ponownie sprowadzała się do operowania w okolicach obręczy. Z Polakiem na parkiecie Celtics byli o trzy punkty lepsi od rywali.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Celtics okazał się Dalano Banton, zdobywca 18 pkt. W Knicks brylował Charlie Brown Jr., autor 27 punktów, siedmiu zbiórek i pięciu asyst. Trevor Keels dołożył 20 „oczek”.

Dobre występy w Las Vegas są szansą, aby któryś z klubów NBA zdecydował się zaoferować Balcerowskiemu kontrakt. W przeciwnym razie 22-latek, który do tej pory reprezentował barwy Dreamland Gran Canaria, prawdopodobnie wróci do Europy, tym bardziej że od pewnego czasu zainteresowanie nim wykazuje FC Barcelona.