Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Nieciecza zremisowała w Warszawie. Piast ucieka konkurencji

Ekstraklasa piłkarska – Nieciecza zremisowała w Warszawie. Piast ucieka konkurencji

-

Termalica w pojedynku z Legią była bliższa odniesienia zwycięstwa fot.Facebook

Piłkarze wicelidera ekstraklasy Legii Warszawa tylko zremisowali u siebie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1 w 10. kolejce i tracą już osiem punktów do prowadzącego Piasta. Dystansu do gliwiczan nie utrzymało także KGHM Zagłębie Lubin, które uległo Lechii Gdańsk 1:3.

Piast, niespodziewany lider, w piątek odniósł ósme w sezonie zwycięstwo – na wyjeździe nad Śląskiem Wrocław 2:1. Podopieczni czeskiego trenera Radoslava Latala zgromadzili 24 punkty i przed niedzielnymi spotkaniami mieli dziewięć przewagi nad Legią, Zagłębiem oraz Pogonią Szczecin.

Termalica od początku grała odważnie, ofensywnie i bez bojaźni przed wicemistrzem Polski. Jej obrońcy zespołu z Niecieczy dobrze radzili sobie z najgroźniejszym zawodnikiem Legii Nemanją Nikoliciem.

Co zaskakujące, po zmianie stron „Wojskowi” nie rzucili się do zdecydowanych ataków. Wręcz przeciwnie – inicjatywę w jeszcze większym stopniu mieli podopieczni Piotra Mandrysza. Skutkiem tego była bramka Martina Juhara w 58. minucie. Słowak otrzymał świetne podanie z głębi pola po błędzie Stojana Vranjesa i strzałem pod poprzeczkę pokonał Kuciaka.

Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna, bo niespełna dwie minuty później wyrównał Nikolic po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Aleksandara Prijovicia. Jednak kilkadziesiąt sekund później jeszcze lepszą okazję zmarnował Prijovic, który nie potrafił wpakować piłki bramki z kilku metrów. Skuteczną interwencją popisał się bramkarz Termaliki Sebastian Nowak.

W 85. minucie szansę na zwycięską bramkę mieli goście, ale strzał Dawida Plizgi z rzutu wolnego z trudem obronił Kuciak. Pomocnik beniaminka miał okazję również w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ale ponownie górą był Słowak. To właśnie jemu gospodarze mogą zawdzięczać zdobycie punktu w tym spotkaniu.

Wcześniej z porażką musiało pogodzić się Zagłębie Lubin. Goście prowadzili wprawdzie w Gdańsku 1:0 do przerwy, ale w drugiej połowie biało-zieloni zaczęli grać znacznie lepiej i odrobili stratę z nawiązką. Choć Lechia jest dopiero 13. w tabeli, ma tylko pięć punktów straty do drugiej Legii.

W sobotę z kryzysu nie dźwignął się mistrz Polski Lech Poznań. Po remisie u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1 wciąż jest ostatni w tabeli. „Kolejorz” nie jest w stanie przerwać fatalnej passy. W obecnym sezonie wygrał tylko raz – 25 lipca z Lechią Gdańsk (2:1), a punkt poprzednio wywalczył 8 sierpnia.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym stadionie odnieśli piłkarze Cracovii. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego świetnie spisywali się na wyjazdach, ale pod Wawelem im nie szło. Przełamali się w meczu z Ruchem Chorzów, pokonując go 2:1.

W ostatnim sobotnim meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Łęcznej Górnika 2:1. W piątek wygrał Piast, a w meczu Wisły Kraków z Koroną Kielce bramki nie padły.

Szansę na zbliżenie się do lidera na sześć punktów będzie miała w poniedziałek Pogoń. Szczecinianie podejmą w ostatnim meczu tej kolejki Jagiellonię Białystok.

Wyniki meczów 10. kolejki ekstraklasy piłkarskiej:

Wisła Kraków – Korona Kielce 0:0 Żółta kartka – Wisła Kraków: Arkadiusz Głowacki, Krzysztof Mączyński.Korona Kielce: Vladislavs Gabovs. Czerwona kartka za drugą żółtą – Korona Kielce: Vladislavs Gabovs (80). Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 10 357.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:2 (0:1) Bramki: 0:1 Hebert (44-głową), 1:1 Kamil Biliński (59), 1:2 Uros Korun (62). Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Piotr Celeban, Paweł Zieliński, Flavio Paixao, Mariusz Pawelec, Jacek Kiełb. Piast Gliwice: Sasa Zivec. Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 11 444. 2015-09-26:

Lech Poznań – Górnik Zabrze 1:1 (0:0) Bramki: 1:0 Dawid Kownacki (66), 1:1 Roman Gergel (75-karny). Żółta kartka – Lech Poznań: Tamas Kadar, Paulus Arajuuri.Górnik Zabrze: Rafał Kosznik. Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 15 467.

Cracovia Kraków – Ruch Chorzów 2:1 (2:0) Bramki: 1:0 Deniss Rakels (6-głową), 2:0 Deniss Rakels (45), 2:1 Mariusz Stępiński (60-głową). Żółta kartka – Cracovia Kraków: Paweł Jaroszyński, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo.Ruch Chorzów: Patryk Lipski, Michał Koj, Rafał Grodzicki, Mariusz Stępiński. Czerwona kartka za drugą żółtą – Ruch Chorzów: Patryk Lipski (90+1). Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 6 235.

Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:1) Bramki: 1:0 Tomasz Nowak (11-karny), 1:1 Adam Mójta (21-karny), 1:2 Mateusz Szczepaniak (55-głową). Żółta kartka – Górnik Łęczna: Bartosz Śpiączka, Łukasz Tymiński, Jakub Świerczok.Podbeskidzie Bielsko-Biała: Kristian Kolcak, Robert Demjan, Emilijus Zubas, Mateusz Szczepaniak. Czerwona kartka za drugą żółtą – Górnik Łęczna: Bartosz Śpiączka (73), Łukasz Tymiński (76). Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 3 194. 2015-09-27:

Legia Warszawa – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0) Bramki: 0:1 Martin Juhar (58), 1:1 Nemanja Nikolic (60). Żółta kartka – Legia Warszawa: Łukasz Broź.Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Dariusz Jarecki, Dalibor Pleva. Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 14 020.

Lechia Gdańsk – KGHM Zagłębie Lubin 3:1 (0:1) Bramki: 0:1 Michal Papadopulos (34), 1:1 Grzegorz Kuświk (52), 2:1 Grzegorz Kuświk (60-karny), 3:1 Michał Mak (79). Żółta kartka – Lechia Gdańsk: Jakub Wawrzyniak.KGHM Zagłębie Lubin: Michal Papadopulos, Dorde Cotra. Sędzia: Mariusz Złotek (Gorzyce). Widzów 10 796.

1. Piast Gliwice                  10   17-11   24
2. Legia Warszawa                 10   22-11   16
3. Pogoń Szczecin                  9   13- 9   15
4. Cracovia Kraków                10   15-13   15
5. KGHM Zagłębie Lubin            10   17-16   15
6. Wisła Kraków                   10   19-10   14
7. Jagiellonia Białystok           9   14-12   14
8. Termalica Bruk-Bet Nieciecza   10   13-14   14