REKLAMA

2126790688 views

REKLAMA

2126790687 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaToruń. Tysiąc osób uczestniczyło w Marszu Równości

Toruń. Tysiąc osób uczestniczyło w Marszu Równości

-

fot.Lukas Coch/EPA

Z szacunków Urzędu Miasta i organizatorów wynika, że ok. tysiąca osób przeszło ulicami Torunia w sobotnim Marszu Równości. Uczestnicy protestowali w ten sposób przeciwko homofobii i złemu traktowaniu m.in. środowisk LGBT. W kontrmanifestacji wzięło udział ok. 100 osób.

REKLAMA

To pierwsze tego typu wydarzenie w Toruniu. Tłum skandował m.in. “Niech żyje tęczowa Polska”, “Wolność, równość, różnorodność”. Uczestnicy marszu mieli ze sobą tęczowe flagi i balony w kształcie jednorożców, a wielu z nich założyło na głowę wianki. Wśród manifestujących była m.in. posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Współorganizatorka marszu Marta Siwicka podkreślała, że jego uczestnikom zależy na odpowiedniej edukacji w szkołach, powstrzymaniu zachowań homofobicznych, a także zwiększeniu praw związków jednej płci. Marsz miał na celu przeciwstawienie się również głosom krytyków wskazujących, że homoseksualiści nie powinni się afiszować i obnosić ze swoją orientacją seksualną publicznie.

“Możemy w taki sam sposób uczestniczyć w przestrzeni publicznej jak inne osoby” – podkreśliła Siwicka.

Pół godziny wcześniej rozpoczął się w Toruniu Marsz “W obronie normalności”, który był formą kontrmanifestacji, co jednoznacznie podkreślił Maciej Wiewiórka z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

“Ich marsz jest w istocie deprawacyjną paradą. Chcą oni, zboczeńcy spod znaku LGBT, żeby deprawacja weszła do szkół, a ich antywartości zostały uznane” – mówił.

Marsz “W obronie normalności” wyruszył ulicami miasta przy dźwiękach “Bogurodzicy”. W manifestacji wzięło udział ok. 100 osób, które deklarowały przywiązanie do tradycyjnych, katolickich wartości.

Trasy marszów się nie zbiegały. Z informacji policji wynika, że nie odnotowano w Toruniu niebezpiecznych incydentów związanych z organizacją dwóch zgromadzeń. (PAP)

3 KOMENTARZE

    • Wiwatowac z powodu niezrozumienia i zacofania nie ma powodu, ale pani Roma dopiero wtedy zrozumie jak jej wlasne dziecko bedzie mialo tego typu problemy i jak go pobija w szkole to pani Roma zacznie sie zastanawiac i moze nawet zrozumie o co chodzi.
      Ale jej sasiadki juz nie.

REKLAMA

2120985081 views

REKLAMA

REKLAMA

2120985111 views

REKLAMA

REKLAMA

2122781433 views

REKLAMA

2120985124 views

Jagodzianki z kruszonką

Smutek olimpijski

Wychować syna

REKLAMA

2120985134 views

REKLAMA

2120985139 views