REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaRzecznik rządu: ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu

Rzecznik rządu: ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu

-

fot.Radek Pietruszka/EPA
fot.Radek Pietruszka/EPA

Ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu rządów PO-PSL – powiedział PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO) wstępne plany przewidują, że przedstawianie audytu miałoby się rozpocząć w Sejmie w środę o godz. 9.15.

„Ministrowie na forum Sejmu przedstawią wyniki audytu” – mówił Bochenek. Potwierdził, że planowane to jest w środę. Według niego będzie to audyt na temat stanu państwa, jaki PiS zastał po wyborach parlamentarnych.

REKLAMA

Wicemarszałek Sejmu pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy prezentacja wyników audytu rozpocznie się w środę o godz. 9.15, odpowiedziała: „Rzeczywiście w tych materiałach, które dostałam od pana marszałka, ten punkt jest zapisany, o tym będziemy dyskutować na prezydium, będziemy dyskutować na konwencie”. Według niej audyt ten jest traktowany „niepoważnie”.

„Gdyby to było poważne, posłowie powinni dostać dokument, z którym powinni się zapoznać i potem powinna być informacja na sali, bo nie wyobrażam sobie, że po wystąpieniach poszczególnych ministrów będzie można bardzo szybko się do tego odnieść, nie mając materiałów ani dokumentów, o których mówią” – zauważyła Kidawa-Błońska.

Rzecznik klubu PiS Beata Mazurek na briefingu w Sejmie powiedziała, że decyzję w sprawie prezentacji audytu podejmą Konwent Seniorów i Prezydium Sejmu, które zbierają się we wtorek wczesnym popołudniem.

Mazurek, pytana o to, dlaczego dopiero w tę środę prezentowane będą wyniki audytu, zaznaczyła: „Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, bo ja nie jestem premierem rządu, ale w tej sytuacji można by zapytać, a dlaczego nie jutro, a dlaczego nie wczoraj, a dlaczego nie za trzy dni. Pani premier uznała, że to jest ten moment i ten czas” – powiedziała.

Poseł PiS Dominik Tarczyński dodał, że w poszczególnych ministerstwach różny był okres przygotowywania audytu. „A więc żeby został przedstawiony w pełnej perspektywie, trzeba było ten czas zharmonizować. Zaczekajmy do jutra, jutro na pewno ministrowie przedstawią konkretne wyniki” – powiedział.

„Z jednej strony opozycja mówi nam, że pracujemy nocą, pracujemy za szybko, kiedy oczekują jakichkolwiek informacji mówią, że jest za wolno, więc w każdej sytuacji opozycja szuka powodu, żeby skrytykować tak klub, jak i rząd, w tej sytuacji też mamy dziwne pretensje, że teraz, a nie w innym terminie” – mówił Tarczyński.

Pytany o główne zarzuty pod adresem poprzedniej ekipy poseł PiS odpowiedział, że to, jakie są zarzuty, pokazały wyniki wyborów. „Nie trzeba wielu przykładów podawać. Myślę, że Elewarr i Ciech to jest symbol tego, jak Platforma i PSL funkcjonowały, a szczegóły jutro i proszę mi wierzyć: to będzie bardzo ekscytujące” – powiedział Tarczyński.

W poniedziałek rzeczniczka klubu PiS mówiła, że spodziewa się, że audyt zostanie przedstawiony w sposób rzetelny. „W zależności od tego, jakie będą w nim padały stwierdzenia, będziemy zadawać pytania, będzie można ocenić, jak funkcjonował rząd, w których obszarach ewentualnie nadużył swoich uprawnień, czy nie” – powiedziała na briefingu w Sejmie Mazurek. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2100201315 views

REKLAMA

REKLAMA

2100201548 views

REKLAMA

REKLAMA

2101997940 views

REKLAMA

2100201691 views

REKLAMA

2100201792 views

REKLAMA

2100201902 views