REKLAMA

2115351221 views

REKLAMA

2115351220 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaSchetyna: w środę spotkanie opozycji - PO, PSL i Nowoczesnej

Schetyna: w środę spotkanie opozycji – PO, PSL i Nowoczesnej

-

fot.Radek Pietruszka/EPA
fot.Radek Pietruszka/EPA

W środę rano odbędzie się spotkanie partii opozycyjnych, na którym PO, PSL i Nowoczesna będą dyskutować m.in. o tym, czy wziąć udział w spotkaniu liderów partii ws. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS – zapowiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

REKLAMA

Schetyna był pytany na konferencji prasowej po posiedzeniu zarządu krajowego PO, czy Platforma Obywatelska wybiera się na spotkanie liderów partii nt. projektu ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS, które organizuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

“Jesteśmy umówieni na jutro na spotkanie z liderami innych partii opozycyjnych. Jutro rano się spotkamy i będziemy to ustalać. Chciałbym, abyśmy zorganizowali wspólne spotkanie klubów parlamentarnych PSL, Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej i o tym porozmawiali” – powiedział szef Platformy.

“Uważam, że bardzo ważne jest, żebyśmy ustalili płaszczyznę współpracy tutaj w opozycji parlamentarnej, jak budować wzajemne zaufanie, ale też jak prowadzić pewne wspólne projekty na poziomie parlamentu; to będzie bardzo ważne. Jestem przekonany, że w czwartek, a może już jutro, będziemy gotowi do odpowiedzi na temat obecności na tym spotkaniu (zorganizowanym przez marszałka Sejmu)” – powiedział Schetyna

Lider PO podziękował też KOD, Nowoczesnej, PSL, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Stowarzyszeniu Inicjatywa dla Polski za uczestnictwo w sobotnim marszu. “Byliśmy razem i takie poczucie wspólnoty od soboty czujemy” – mówił. Wtorkowy zarząd krajowy PO był poświęcony m.in. podsumowaniu sobotniego marszu opozycji.

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o TK. Według projektu m.in. rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2116654045 views

REKLAMA

REKLAMA

2116654244 views

REKLAMA

REKLAMA

2118450613 views

REKLAMA

2116654352 views

REKLAMA

2116654437 views

REKLAMA

2116654525 views