REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPremier: mam nadzieję, że wszyscy w rządzie się zaszczepią

Premier: mam nadzieję, że wszyscy w rządzie się zaszczepią

-

Mam nadzieję, że wszyscy się zaszczepią – powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o szczepienia członków rządu. Zastrzegł, że ważna jest kolejność, w jakiej poszczególne grupy zawodowe i wiekowe społeczeństwa otrzymają szczepionkę.

Pytany w niedzielę, czy wszyscy członkowie rządu zaszczepią się przeciw COVID-19, premier powiedział: „Mam taką nadzieję, że rzeczywiście wszyscy się zaszczepią, tylko pamiętajmy o kolejności; pamiętajmy o tym, że najpierw najważniejsza jest grupa zero, czyli służby medyczne, następnie służby mundurowe, służby, które pomagają przy walce z koronawirusem bezpośrednio, i nauczyciele. Następnie nasi seniorzy i dlatego zapisy dla wszystkich pozostałych osób, w tym również dla seniorów, rozpoczną się od 15 stycznia”.

REKLAMA

„Oczywiście wszystkie szczepienia są dobrowolne, ale sądzę, że ta nasza wiara w powrót do normalności musi być podbudowana dobrym przykładem. Więc liczę na to, że takie szczepienia nastąpią, przy czym pamiętajmy, że one muszą uwzględniać również wiek poszczególnych członków rządu” – zaznaczył.

Jak dodał, wie, iż także były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) „przygotowuje szczepienie w taki sposób, żeby ono było swojego rodzaju ciekawym przykładem”. „Wszystkim, którzy będą taki przykład dawali, bardzo gorąco dziękuję, ponieważ ta kampania proszczepionkowa, ona jest niezwykle ważna, żeby przekonać jak największą część Polaków do zaszczepienia się. Wtedy przerwiemy ten łańcuch zakażeń i wrócimy do normalności” – powiedział premier.

W niedziele w Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech. W pierwszej grupie szczepionych są pracownicy ochrony zdrowia.

Przed dwoma tygodniami premier zadeklarował, że zaszczepi się przeciw chorobie wywoływanej przez koronawirusa i będzie do tego przekonywał innych.(PAP)

REKLAMA

2096948475 views

REKLAMA

REKLAMA

2096948708 views

REKLAMA

REKLAMA

2098745103 views

REKLAMA

2096948856 views

REKLAMA

2096948957 views

REKLAMA

2096949068 views