REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Na Ukrainie kilku Polaków walczy po stronie separatystów, ok. 10 po stronie...

Na Ukrainie kilku Polaków walczy po stronie separatystów, ok. 10 po stronie rządowej

-

Kilku Polaków walczy na Ukrainie po stronie separatystów, ok. 10 po stronie ukraińskiej – powiedzieli PAP członkowie sejmowej komisji ds. służb specjalnych, która zapoznała się z informacjami SWW, AW i OSW nt. sytuacji na Ukrainie.

Speckomisja rozmawiała w czwartek z szefem Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosławem Kujawą oraz przedstawicielami Agencji Wywiadu i Ośrodka Studiów Wschodnich.

REKLAMA

“Omówiliśmy obecną sytuację i prognozy tego, co może się wydarzyć” – powiedział Opioła. Dodał, że z informacji przekazanych posłom wynika, iż po stronie separatystów “na palcach jednej ręki” można policzyć te osoby z Polski, które zaangażowały się w walkach.

“Ze strony realnych władz ukraińskich i batalionów ochotniczych sprawa jest trudna do zweryfikowania, bo są to osoby, które są mniejszością ukraińską w Polsce, czy studiowały w Polsce, mają polskie paszporty” – mówił. “Oblicza się, że może to być ok. 10 osób” – dodał.

“Po stronie ukraińskiej nie są to jakieś wielkie liczby Polaków, ale też Ukraińcy nie oczekują od nas wsparcia w ludziach” – mówił szef komisji Marek Biernacki (PO). “Oczekują nie ludzi, tylko sprzętu, pomocy technicznej, prawnej, bo sami mają chętnych – oni chcą walczyć. Armia jest gotowa do wojny” – dodał.

Przewodniczący komisji i Opioła zaznaczyli, że komisja systematycznie analizuje rozwój sytuacji na Ukrainie, również za dwa tygodnie wysłucha informacji w tej sprawie ze strony Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Polacy nie mogą służyć w obcej armii; taki czyn zagrożony jest karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5.(PAP)

fot.Roman Pilipey/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks