REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Marszałek Sejmu oczekuje niezwłocznego wyjaśnienia ws. użycia gazu wobec posłanki Nowackiej

Marszałek Sejmu oczekuje niezwłocznego wyjaśnienia ws. użycia gazu wobec posłanki Nowackiej

-

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oczekuje niezwłocznego, pisemnego wyjaśnienia w sprawie okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej w trakcie sobotnich demonstracji – poinformowała w niedzielę Kancelaria Sejmu.

Kancelaria Sejmu poinformowała w niedzielę na Twitterze, że “marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała z Komendantem Głównym Policji gen. Jarosławem Szymczykiem ws. okoliczności użycia gazu łzawiącego wobec posłanki Barbary Nowackiej w trakcie sobotnich demonstracji”.

REKLAMA

“Oczekiwane są niezwłoczne, pisemne wyjaśnienia w tej sprawie” – czytamy.

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk zapowiedział w czasie niedzielnej konferencji prasowej przed Sejmem złożenie wniosku do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o wyjaśnienie incydentu użycia gazu przez policję wobec posłanki Barbary Nowackiej. KO domaga się też, by Sejm w piątek zajął się wnioskiem o wotum nieufności dla wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

“Dziś to opresyjne państwo postanowiło wykorzystać gaz przeciwko protestującym, przeciwko pani poseł Barbarze Nowackiej, przeciwko ludziom, którzy wczoraj byli na tych protestach” – powiedział szef klubu KO. “Symbolicznie można powiedzieć, że to Jarosław Kaczyński trzymał wczoraj tę butlę z gazem. To Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za to, co dzieję się w Polsce” – ocenił. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA