REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPoloniaPielgrzymka z wielkimi intencjami

Pielgrzymka z wielkimi intencjami

-

Do Merrillville 8 i 9 sierpnia dotarli, tym razem samochodami, corocznie pielgrzymujący do sanktuarium wierni. Inna niż zwykle pielgrzymka przyciągnęła na tradycyjne, sierpniowe miejsce spotkania pielgrzymów z wielkimi intencjami, w tym z tą największą – powrotu do „normalności”.

W Merrillville odbyły się w niedzielę 4 msze św. z udziałem pielgrzymów.

REKLAMA

– Oczywiście, że te msze i pielgrzymka były inne niż zwykle – mówi „Dziennikowi Związkowemu” ksiądz Mikołaj Markiewicz. – Ale mogę powiedzieć, że udało nam się wybrnąć z ograniczeń: program, który przygotowaliśmy w Internecie śledziło kilka tysięcy osób, a wiele z nich przyjechało na miejsce, na liturgię – opowiada.

Część pielgrzymów była smutna i załamana niemożnością przejścia trasy pielgrzymki na własnych nogach.

–Modliliśmy się o spokój i ustanie pandemii – mówi ksiądz Markiewicz. – Było sporo pielgrzymów smutnych, więc po prostu kazałem się im uśmiechać i ostatecznie – uśmiechali się.

Dla księdza Markiewicza, który opiekuje się pielgrzymką, najważniejsze było wsparcie pielgrzymów w trudnym okresie, a także modlitwa w intencjach, które noszą ze sobą do sanktuarium co roku.

– Ważne również było utrzymanie ciągłości naszego wędrowania do Maryi. W tym roku robiliśmy to 32. raz i trzeba powiedzieć, że ze względu na sytuację – z bardzo szczególnymi intencjami, w tym – o powrót do naszego zwyczajnego, dobrze nam znanego pielgrzymowania – mówi Markiewicz.

Nie była to ostatnia polska pielgrzymka w Amerykańskiej Częstochowie w tym roku – w ostatnią niedzielę sierpnia o godz. 12:00 w Merrillville, przed obrazem Matki Bożej, stanie 3. doroczna Pielgrzymka Polskich Kierowców „Trucków” (3rd Annual Pilgrimage & Blessing of the Polish Truck Drivers Mass). Po mszy, około godz. 1:00 pm, odbędzie się błogosławieństwo dla kierowców.

Szczegóły na stronie facebook Salwatorianów w Merrillville www.facebook.com/salwatorianie

(kk)

Zdjęcia: Wojciech Adamski

REKLAMA

2107691257 views

REKLAMA

REKLAMA

2107691489 views

REKLAMA

2109487880 views

REKLAMA

2107691630 views

REKLAMA

2107691729 views

REKLAMA

2107691837 views