REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polonia Lira na stulecie św. Jana Pawła II – online bezpłatnie 

Lira na stulecie św. Jana Pawła II – online bezpłatnie 

-

Znakomity zespół Lira specjalizujący się w polskiej muzyce, śpiewie i tańcach zawiadamia, że koncert z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który był nadawany przez internet bezpłatnie na jezuickim kanale YOUTUBE 14 maja, w przeddzień urodzin Polskiego Papieża, jest obecnie dostępny na witrynie zespołu. Św. Jan Pawel II urodził się 18 maja, 1920 r. Można posłuchać koncertu w każdej chwili bezpłatnie odwiedzając: www.liraensemble.org

W koncercie występują Lira Singers i Lira Chamber Chorus śpiewając po polsku i łacinie, wykonując muzykę sakralna, utwory napisane do tekstów Polskiego Papieża, muzyke Jemu dedykowana oraz piesni ludowe z Jego ukochanego Krakowa.

REKLAMA

Koncert prezentuje dawną muzyka polska, muzyka Stanisława Moniuszki i utwory kilku kompozytorów końca XX wieku cenionych w Polsce lecz nieznanych w Stanach Zjednoczonych – Irena Pfeiffer, Juliusz Łuciuk, Józef Świder, a także chicagowski kompozytor Marek Rachelski.

Koncert był dyrygowany przez Paul Dijkstra i Philip Seward. Byli oni współdyrygentami zespołu Lira w roku 2003, kiedy utwory, które są prezentowane były nagrane w studio chicagowskiej radiowej stacji muzyki klasycznej WFMT z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawla II.

W pierwszej części koncertu narracja jest prowadzona w języku angielskim w wykonaniu Lucyny Migały, kierownika artystycznego i dyrektora generalnego zespołu Lira. W drugiej godzinie prowadzi narrację po polsku ojciec Paweł Kosiński z Jezuickiego Centrum Milenijnego. Koncert ten nadany byl 14 maja dzięki uprzejmości Polskich Jezuitów w Chicago.

Tak długo, jak pandemia COVID-19 nie pozwoli na normalne występy zespołu, Lira zaprasza na wysłuchanie tego niezwykłego i pięknego koncertu na witrynę:  www.liraensemble.org .

(Kom. pras.)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks